Prema izveštaju Gradskog veća Požarevca, Osnovno i Više javno tužilašto u prethodnih godinu dana na račun grada prebacila su 4,45 miliona dinara. To je učinjeno po sporazumu koji je lokalna samouprava sklopila sa ovim tužilaštvima, koji predviđa da se novčane kazne, postignute kao nagodba sa izvršiocima lakših krivičnih dela, direktno uplaćuju na namenski račun grada.

Ovako dobijen novac, Gradsko veće odlučilo je da iskoristi isključivo u humanitarne svrhe, za pomoć najugroženijim građanima. – Od 4,45 miliona, do sada je iskorišćena 2,6 miliona. Jedan deo isplaćen je kao jednokratna pomoć socijalno ugroženim porodicama i za finansiranje dodatnih 100 obroka u Narodnoj kuhinji, za koju je kupljena i toplo-hladna linija. Takođe, pomoć je uručena i Centru za dnevni boravak lica ometenih u razvoju, za kupovinu vozila za prevoz štićenika – kažu u Gradskoj upravi. Pomoć je uplaćena i Paraolimpijskom komitetu za pripremu sportista sa invalididtetom, za lečenje obolelih od karcinoma i za ekskurzije mentalno nedovoljno razvijenih učenika iz dve gradske osnovne škole.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari