Pozorište „Milivoje Živanović” iz Požarevca vratilo se sa petodnevnog gostovanja u Rusiji gde su članovi ansambla izveli dve predstave „Poziv na pogubljenje” Aleksandra Červinskog. Aleksandar Lukić, direktor Centra za kulturu priča da su posle predstava glumci ispraćeni ovacijama.


– Rusi su mislili da se radi o profesionalnom pozorištu iz Požarevca, a kada su čuli da je reč o amaterima usledio je urnebesan aplauz oduševljenja. Neverovatno je koliko je na pozornicu doneto cveća i to je za naše prilike neshvatljivo, ističe Lukić. Požarevački amateri u Moskvi su boravili u okviru manifestacije „Nedelja slovenske pismenosti”. Za vreme boravka u Rusiji posetili su sve značajnije kulturno istorijske znamenitosti glavnog grada ove velike države.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari