Gradonačelnik Požarevca, Miodrag Milosavljević, najavio je ukidanje gradskog Fonda za dodelu stipendija i nagrada, zbog prevelikog rashoda članova Upravnog odbora. Umesto toga, osnovaće se posebna gradska komisija, koja će iste poslove obavljati po šestostruko nižoj ceni.

„Za plaćanje naknada članovima Upravnog odbora, iz budžeta ove godine treba da izdvojimo skoro milion dinara. Pošto smatramo da je to prevelika suma, planiramo da osnujemo gradsku komisiju koja će se ubuduće baviti svim poslovima oko dodele stipendija. Umesto dosadašnjeg rashoda za Upravni odbor od milion dinara godišnje, za njen rad platićemo iz budžeta oko 150.000, što znači da ćemo preostalih 850.000 moći da iskoristimo za stipendiranje studenata“, kaže gradonačelnik Milosavljević. Osim ove novine, koja će omogućiti dodatnih 10 mesečnih stipendija za oko 20 studenata, gradonačelnik je najavio i jednokratnu novčanu pomoć za sve one koji školovanje nastavljaju na master i doktorskim studijama. „Jednokratna novčana pomoć za jednu godinu master studija iznosiće 800, a za doktorske 1.100 evra, u dinarskoj protivvrednosti. Da bi diplomirani studenti stekli pravo za konkurisanje, moraće da zadovolje dva neophodna uslova, prosečnu ocenu najmanje 9 tokom svih godina studiranja i redovno polaganje godine za godinom.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari