U izbornoj noći, nakon objave pobede Tomislava Nikolića na predsedničkim izborima, grupa huligana iz okruženja Marka Miloševića upala je u prostorije Demokratske stranke terajući članove DS-a da napuste prostorije stranke, vičući da su oni pobedili i da je došlo njihovo vreme.
Kada su huligani došli u prostorije DS-au njoj su mahom bile žene, kao i nekoliko muških članova koji su sređivali podatke iz izbornih jedinica. Grupu pripitih mladića predvodio je Nebojša Trnavac, zvani „Žoli“ inače sin vlasnika poznatog auto servisa „Žoli“. Sa njim su bili i Milan Gajić, rođeni brat Milice Gajić nevenčane supruge Marka Miloševiča, kao i sin njihovog ujaka ginekologa Dragana Milankovića Čiče.
Prema priči očevidaca grupa mladića, očito pripita, oko ponoći, bez ikakvih najava uleteli su u prostorije DS-a te bahato se ponašajući tražili su od njih da izađu iz prostorija, jer su to njihove prostorije, koje su demokrate posle 2000. godine uzurpirali.
– Bilo je strašno. S vrata su nagrnuli i uz psovke terali nas da napustimo prostorije vićući: „Marš napolje žute p….! Ovo je naše. Mi smo pobedili i vraćamo se u naše prostorije.“ Većina njih bili su toliko agresivni da je samo malo falilo da nas i fizički napadnu – sva uzbuđena priča član DS-a Marija Milošević dodajući da su nakon verbalnog šenlučenja otišli, ali da su se ponovo vratili, kada je ona napustila prostorije.
Velibor Damjanović funkcioner lokalnog DS-a kaže da kada je čuo galamu u donjim prostorijama stranke sišao sa sprata gde su se obrađivali podaci da vidi šta se dešava.
– Kada sam čuo galamu, zajedno sa predsednikom Mesnog odbora Kličevac, Zlatkom Miladinovićem i zamenikom Gradske izborne komisije Sašom Manevim, sišao sam dole da vidim o čemu se radi. Video sam grupu mladića kako viču i mlataraju rukama, pokazujući našim članicama da napuste prostorije. Pitao sam jednog od njih, mislim da su ga njegovi drugari oslovljavali sa „Žoli“ o čemu je reč. On mi je rekao da su oni pobednici i da idemo napolje, jer je tako najbolje. Na moje pitanje zašto, on mi je odgovorio da ništa nismo uradili za četri godine i da nikog nismo zaposlili. Pokušao sam da mu objasnim da je ovo stranka i da se radi oko izbora, našta se on i njegovi drugovi nisu obazirali. Shvatio sam da provociraju i da žele da naprave incident, pa smo taktizirali i pokušali da ih odobrovoljima. U stranku su ostali nepun sat vremene sve vreme praveći napetu atmosferu. Srećom, do fizičkog incidenta nije došlo i oni su nakon dolaska policije otišli svojim putem – objasnio je Damjanović šta se zbivalo te večeri.
Violeta Pivac koja se te večeri našla u stranci kaže da je bilo veoma neprijatno i napeto i da je moglo da dođe do većeg incidenta.
– Bezobrazno je da neko na taj način upada u stranku i provocira prisutne tražeći kavgu. Jedan debeli bio je najgrlatiji, ali i ostali sa njim su nasrtali na nas, mahom na devojke. Vikali su: „Ajde pakujte se. Gotovo je. Izlazite odatle da vas ne bi mi izbacili. Pobedio je naš čovek. Došlo je naše vreme, a vi možete da nam…“ i sve u tom stilu. Baš je bilo napeto i neprijatno i ne mogu da verujem da se ovakve stvari dešavaju u 21. veku – rekla je Violeta Pivac i dodala da je o tome obavestila svog brata Žarka Pivca koji je predsednik DS-a u Požarevcu.
Žarko Pivac kaže da je odmah nako što su ga obavestili o incidentu došao u prostorije stranke.
– Zajedno sa predsednikom Zelene stranke u Požarecu, Mićom Nikolićem, došao sam u stranku. Mladići koji su u njoj bili čim su nas videli, pogotovu Miću, koji je malo gabaritniji, odmah su smekšali i počeli da se udaljavaju.Bilo je oko sat nakon ponoći kada sam pozvao načelnika policije Dejana Radenkovića i obavestio ga o incidentu. Ubrzo nakon mog poziva došle su dve interventne patrole policije, koje su izvršile uviđaj i napravile zapisnik. Ujedno sam pozvao prvog čoveka naprednjaka i narodnog poslanika Veroljuba Arsića i pitao ga šta to njegovi članovi rade.On mi je odgovorio da nema pojma i da će da pošalje nekog svog čoveka da vidi o čemu se radi – kaže Pivac naglasivši da se ovakvim postupcima Požarevac ubrzano vraća u devedesete godine prošlog veka, kada su mnogi građani stradali od takvih ljudi iz okruženja Marka Miloševića.
Veroljub Arsić je potvrdio da ga je Pivac pozvao rekavši da to nisu njegovi članovi i da najoštrije osuđuje provokativni nastup mladića koji su svojim postupkom naneli štetu naprednjacima i pobedi Tomislava Nikolića.
– Čim me je Pivac nazvao ja sam rekao da ti ljudi nisu članovi njegove stranke i da su provocirajući demokrate zloupotrebili Nikolićevu pobedu. Odmah sam u DS poslao našeg kandidata za gradonačelnika Baneta Spasovića da vidi o čemu se radi. Ovakvi postupci samo nam štete i ne doprinose smirivanju situacije. Upadom u prostorije DS-a ovi bahati mladići su u ime Nikolićeve pobede, provokacijom pokušali da ostvare neke svoje ciljeve. Zbog toga od policije tražim da se ovi pojedinci identifikuju i da se zakonski prosesuiraju i kazne, kako ne bi u budućem vremenu nekom palo napamet da to ponovi – kategorčan je bio Arsić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


