protestfoto (BETAPHOTO/DRAGAN GOJIĆ)

U kampusu Univerziteta u Novom Sadu večeras je održan prvi građanski zbor nastavnika „Novosadska ZBORnica“.

Na zbor u organizaciji neformalne grupe „Prosveta uz studente“ su, pored prosvetnih radnika, bili pozvani i roditelji učenika, kao i građani.

Profesor istorije u Tehničkoj školi „Mileva Marić Ajnštajn“ Ivan Pivnički je najavio da će ovakvih zborova biti još da bi se uredilo društvo što je zajednički cilj svih – i maturanata u obustavi nastave, nastavnika i studenata širom Srbije.

„Pridružite se zbrovima po mesnim zajednicama, pridružite se zborovima prosvetnih radnika, očekujemo da otvoreno pričamo o svim problemima našeg društva i da zajedno tražimo rešenje“, rekao je Pivnički i da „borba ne prestaje, a nasilje mora da stane“.

Nastavnica iz Bačke Palanke Ninoslava Dedović rekla je da današnji život i rad prosvetnog radnika, „koji ne želi da bude podoban i lojalan“ karakterišu nasilje i pritisci s jedne, a odolevanje, dostojanstvo i istrajnost s druge strane.

„Znanje je moć i kapital koji niko ne može da vam oduzme i zato smo mi prosvetni radnici neprijatelji ovog sistema, jer dajemo znanje pojedincu i narodu, dajemo mu moć i kapital“, ocenila je ona.

Glasanjem na prosvetnom zboru je utvrđeno da je za stanje u državi kriv premijer, a ne građani.

Na kraju zbora pušten je balon za koji su bile zakačene diplome uz poruku „Dižemo naše diplome iz pepela“.

Građani su pozvani da daju novčanu pomoć da biciklisti koji kreću sutra iz Novog Sada „odnesu u Strazbur poruku pravde i istine“.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari