Foto: EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQPredsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je danas telefonom sa premijerom Mađarske Viktorom Orbanom o energetskoj bezbednosti, ali i o drugim zajedničkim projektima Srbije i Mađarske, uključujući i otvaranje brze pruge Beograd-Budimpešta.
„Važan razgovor sa predsednikom Vlade Mađarske. Danas je jedan od najtežih dana po pitanju energetske bezbednosti Evrope i sveta, te sam sa Orbanom sagledao sve mogućnosti zajedničkog prevazilaženja krize na različitim poljima energetike“, naveo je Vučić u saopštenju na Instagramu.
View this post on Instagram
Vučić je dodao da se sa Orbanom saglasio da su mir i stabilnost u regionu od najvećeg interesa i značaja za dve zemlje.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


