Građani blokirali Nemanjinu, poljoprivrednici na sastanku u Vladi 1Foto FoNet Milica Vučković

Grupa građana blokirala je saobraćaj u Nemanjinoj ulici, ispred zgrade Vlade Srbije, gde su se okupili da podrže poljoprivredne proizvođače, koji su danas oko 14.30 ušli u zgradu Vlade na sastanak sa predstavnicima Ministarstva poljoprivrede, javila je reporterka FoNeta.

Oni nose obeležja zborova, dok jedna sugrađanka nosi transparent „Uhapsite predsednika i Vladu Srbije“.

U Vladu Srbije na sastanak nisu pušteni poljoprivrednici iz Udruženja „Naše mleko“, jer nisu bili najavljeni.

Poljoprivrednici su posle 20 dana blokada puteva obustavili blokade na tri mesta kod Kraljeva, ali će protest u Miločaju nastaviti, dodajući da se ne radi o posledici sastanka sa šefom kabineta ministra poljoprivrede u utorak, već o želji da rasterete saobraćaj.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari