Jotelu u Vranju opet posečeni stubovi i kablovi: Oko 500 domaćinstava bez interneta i kablovske 1Foto: Shutterstock/Warongdech Digital

– Tehnički direktor niškog internet i kablovskog operatera „Jotel“ Jovan Ilić rekao je da su radnici Javnog preduzeća „Urbanizam“ iz Vranja danas nastavili da seku stubove i optičku mrežu tog operatera, što su činili i 30. aprila, tako da je oko 500 vranjskih domaćinstava ostalo bez interneta i kablovske televizije.

Ilić je rekao za agenciju Beta da su im stubovi i kablovi posečeni iako su još pre više od 15 godina dobili sve dozvole potrebne za njihovo postavljanje.

Prema njegovim rečima i danas, kao i 30. aprila, radnici „Urbanizma“ izašli su na teren u „cik zore“, u 5.30 časova, uz asistiranje policije.

„U ulicama gde su nam sekli stubove i kablove bilo je 50-ak policajaca. Ljudi koji žive tamo su bili šokirani, nisu znali o čemu se radi. Čitav kraj je bio blokiran, policajci im nisu dozvoljavali da izađu iz naselja i da idu na posao“, kazao je Ilić.

Prema njegovim rečima, radi se o „vandalizmu i nasilju“ koje je izvedeno a da „Jotel“ nije dobio nikakvo pisano obaveštenje zbog čega se njegova imovina uništava.

„Proteklih meseci su nam govorili da je problem u tome što naši stubovi nisu više bezbedni, da su se nakrivili, ali mi smo angažovali veštaka koji je ustanovio da su oni apsolutno bezbedni za korišećenje“, izjavio je Ilić.

On je kazao da su im u Vranju, kao i mnogim drugim mestima na jugu Srbije, radnici Elektrodistribucije prošlog leta krenuli da im seku kablove, zbog čega su se žalili Upravnim sudovima.

„Dobili smo u našu korist rešenja Upravnih sudova u svim mestima, osim u Vranju. Tu je Upravni sud bio mišljenja da nema osnova za njegovo postupanje jer je mreža već posečena. Žalili smo se Apelacionom sudu na to rešenje Upravnog suda i očekujemo njegovu odluku“, istakao je
Ilić.

Prema njegovim rečima, „Jotelu“ je u Vranju načinjena šteta „koja se meri desetinama miliona dinara“, tako da će podneti krivične prijave protiv onih koji su naložili da im budu posečeni stubovi sa optičkom mrežom.

Ilić je rekao da su njihove ekipe na terenu i pokušavaju da otklone nanetu štetu kako bi njihovi korisnici ponovo imali internet i kablovsku televiziju. ;

Vlasnik operatera „Jotel“ Dragan Ilić kazao je ranije za agenciju Beta da je uklanjanje kablova i stubova „Jotela“ deo pritisaka koje taj operater trpi poslednjih pet godina, a sve zbog nastojanja „Telekoma“ da ih kupi.

„Najpre su nas, pre pet godina, pitali da prodamo firmu, ali kada su videli da ne mogu da uvedu monopol i da diktiraju šta će ljudi na televiziji da gledaju, a to je glavni razlog pritiska, onda su krenuli u otvoreni pritisak“, istakao je Ilić.

Nakon odbijanja da proda „Jotel“, kazao je on, najpre im je poslata poreska inspekcija, a potom je počelo presecanje kablova sa stubova Elektrodistribucije u gradovima i opštinama na jugu Srbije. ;

On je kazao da se „Jotel“ izborio ;kod skoro svih sudova za skoro sve gradove i Elektrodistribucija je morala da prekine to da radi. ;

„Poreski inspektori su bili mesec dana i nikakve prekršaje nisu mogli da nam nađu, a onda su krenuli da kopiraju celu korisničku bazu i da iznose kopije. To su radili da bi Telekom video kada kom korisniku ističe ugovor i nudio svoje pakete usluga“, izjavio je Ilić.

On je istakao da je „Jotel“ najstariji operater na jugu Srbije, sa 20 godina rada, tokom kojih je elektrodistribucijama za korišćenje njihovih stubova platio više od 200 miliona dinara.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari