Društvo • 24.06.2026. 12:44
Naslovna strana za 25. jun 2026
GalerijaKlub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.
Au, jak posao…
Muljačina, zato su i pobegli.
Bukvalno niko u domaćoj IT industriji nije čuo za ove do otkaza
Šta je tu čudno? Gazda je gazda. I vas gazda može da otpusti ili proda. Kad imaš gazdu ne možeš biti nezavistan.
I država je gazda.
Kad padne Vučić svi ćemo biti gazde i uživati u slobodnoj i demokratskoj EU.
Srećom tamo velike kompanije otpuštaju samo po više desetina hiljads zaposlenih u jednom danu. Slobodna razmena robe i ljudi.
To je Srbija. Plen grabljivaca. Sjajni poslovni rezultati u prošloj godini. Nepomenik nas je žrtvovao zarad sopstvene pohlepe za vlašću. Stotine hiljada zavisnika, reklame na svim televizijama, telefonima, bilbordima….to je njegova Srbija, Dugovi, zelenaši, droga , kriminal, prostitucija, samoubistva….Srbija koja nestaje! O tome nikad ne priča u svojim višesatnim monolozima. Oberučke je prihvatio sve kladionice sa Kosova i Albanije jer su ih odande proterali, proteruju ih i muslimani iz Bosne. On i njegov brat su gospodari smrti i nesreće u Srbiji.
Kod IT kompanija sada je moda i euforija da otpuštaju radnike misleći kako će im AI alati omogućiti istu ili čak bolju produktivnost.
Ali neće, Veoma greše.
Čim udare glavom u zid zbog svoje gluposti i pohlepe, ponovo će zapošljavati IT stručnjake.
AI alate treba da posmatraju samo ako asistente programerima, nikako kao zamenu. A i oni koji ostanu neće biti ludi da rade za iste plate, tražiće veće. Zbog smanjenog broja zaposlenih, IT firme će imati veću zavisnost od postojećih zaposlenih.
A ljudi u komentarima na portalu likuju i slade se, kao da njih isto ne čeka nešto slično. Zajedljiv smo narod pa to ti je
Kad ti život da Limun, napravi limunadu… Neka otvore svoju firmu i postanu jeftinija konkurencija bivšoj firmi, pa nije valjda da 350 ljudi ne ume da radi posao nego im treba Italijan
Pa ne moze Natasa, zato sto ovo i nije it firma nego sportska kladionica a trziste im je u Italiji. Trebaju ti ogromna sredstva da se ti tamo pozicioniras.