Ministarka finansija Diana Dragutinović izjavila je juče da smatra da bi bilo najbolje da se fiskalno opterećenje zarada, odnosno porezi i doprinosi na primanja, smanje za trećinu, zahvaljujući čemu bi se stimulisala privreda i povećala proizvodnja.

 Dragutinovićeva je, na prezentaciji istraživačke studije o neophodnosti poreske reforme u Srbiji „Poreska politika u Srbiji – pogled u napred“ (u organizaciji Fond za razvoj ekonomske nauke i USAID-a), istakla da bi se smanjenjem opterećenja zarada, a povećanjem oporezivanja potrošnje tj. povećanjem stope PDV-a, destimulisala potrošnja i uvoz, a smanjili troškovi radne snage i povećala zaposlenost. „Smanjenjem troškova radne snage uticali bismo na smanjenje cene koštanja našeg prozvoda na tržištu i postigli tako veću konkuretnost i izvoz“, objasnila je Dragutinovićeva i dodala da bi ova reforma za rezultat imala i smanjenje sive ekonomije.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari