Lični stavovi • 23.06.2026. 21:11
Naslovna strana za 25. jun 2026
GalerijaKlub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.
Ova Djurdjevic Stamenkovski ne zna da pocrveni sto je za svaku osudu.
Млица је одабрала патриотску страну за разлику од домаћијх идзајника.
..Ona kompromituje politiku izbora Zbog ovakvih prevrtljivih pola naroda neizlazi na izbore..jer se stice utisak da su svi isti I jeste Tako.Ono sto je track nade za promene su studenti.cvrsti postojani I znaju sta hoce..Zato njima dajem glas..
Има и десничара који су провалили ту игранку, а и студенти су изгледа. То више није питање власт опозиција, већ један систем, једна каста која само гледа ко ће да им обезбеди следећи тал. И ту исту причу ево 35 година гледамо. ИСТУ. Тако је било и деведесетих, тако је било и за време ДОС, тако је било за време ДСС, ДС и на крају ево где смо.
Зато су студенти јасно и гласно рекли – само листа. Без коалиција, без ичега. Док не ради прави систем, нема странака више.
Da citiram Henryja Kissingera: „Izbori su previše važni da bi se prepustili biračima.“
Zbog svih lazi ova bi trebala u zatvor.
Zna se, Dr. Šarlatan i Boljševička lista treće oko !
@ Dragan Nazadnjak, OPISMENI SE…
Dragane ali je ona tu patriotsku stranu trebala da iskaze u predizbornoj kampanji,a ne da obmane svoje glasače.
Da je MI glas iz naroda bila stvarno opozicija koja zeli promene SNS danas nebi bio na vlasti,opozicione stranke sa njihovim mandatima mogli su da prezmu vlast u Beogradu ali oni nisu zeleli da udju u koaliciju i na ponovljenim izborima Beograd je ponovo pao u ruke SNS.
Najpokvareniji „opozicionar“ a ujedno i najlukaviji, bio je Obrafovic. Kad je trebalo protestvovat protiv vlasti, on je organizovao proteste. Ali jako lukavo. Organizovao ih je tako da jako mali broj ljudi izadje na ulice. Par stotina. Pozvao je gradjane na protest dan pre protesta, preko nekih manjih medija, tako da se skupi mali broj protestanata, a to je bila poruka. Poruka srpskoj ali i medjunarodnoj javnosti. U Srbiji ima protesta, demokratija je, ali mali broj protestanata salje jasnu poruku da nezadovoljstvo nije veliko i da je samo par sto ljudi nezadovoljno odlukama rezima. I to je radio godinama
Ovog puta na studentsko listi kandidata koliko hoces. Živi bili pa videli
Sa analiticarima koji uporno podgrevaju mit o Kosovu, a toboz su protiv ove vlasti, mi cemo zauvek ziveti u srednjem veku! „… stavove od pitanja Kosova do laži o srebreničkom genocidu, koje većinski deo naroda ove zemlje smatra izdajničkim“!!! E, pa da vi i takvi kao, vi ne zivite bogato i lagodno na podgrevanju ovih stavova, mi bismo odavno bili u EU, pa bismo tako mogli i da uticemo na zivot Srba na Kosovu. PROPPAGANDA onih koji zele da uniste cak i ideju o emancipaciji Srbije, je neverovatna. Traje vec decenijama, i ne posustaje. Kosovo, Rusija, Jasenovac, iluzija o tome kako Srbi nikada nisu vodili osvajacke ratove, ismevanje NOB i antifasizma… S obzirom na to da je trecina Srba funkcionalno nepismena, takve gluposti im se lako prodaju.. Kada bi se samo nekoliko meseci, u oslobodjenim medijima, govorilo o tome koliko nas je kostala nasa laz o Kosovu, ljubav prema Rusiji, zanemarivanje srpskih zlocina i slicno, ljudi bi razumeli. Ovako, ni smena vlasti nece nam pomoci, jer cemo se zauvek vrteti u zatvorenom krugu.
Двери никада нису шуровали са Вучићем, зато су и нестали као политичка партија, нестала је и Трећа Србија која нам је сад потребнија него икад али добро је што та идеја и даље живи и има ко да је спроведе. Биће један озбиљан бућкуриш на изборној сцени али ми ипак дељемо ражањ док је зец у шуми.