Marko ĐurićFoto: EPA / ANDREJ CUKIC

Članstvo u Evropskoj uniji ostaje strateško opredeljenje i prioritet spoljne politike Beograda, izjavio je danas ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić u razgovoru sa ambasadorom Italije Lukom Gorijem, kojem je zahvalio na podršci Rima u procesu pristupanja Srbije EU.

Đurić je ocenio da integracija Srbije i ostalih zemalja Zapadnog Balkana dobija još više na značaju u kontekstu aktuelnih geopolitičkih izazova i oružanih sukoba u više regiona sveta.

Srbija nastoji da do kraja godine sprovede neophodne reforme i ispuni smernice i preporuke, kako bi bila spremna za članstvo u EU, poručio je Đurić, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova u Beogradu.

Što se tiče Kosova, Beograd uvek ima konstruktivnu ulogu, rekao je Đurić i izrazio očekivanje da će EU i njene institucije pomoći u primeni nedavno postignutog dogovora o funkcionisanju zdravstvenih i obrazovnih institucija.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari