Miloš Vučević (SNS)Foto FoNet Zoran Mrđa

Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) Miloš Vučević rekao je danas da je veliki broj ljudi na skupu „Zajedno gradimo budućnost Srbije“ na visokoj temperaturi reakcija na „sve ono što su ti ljudi trpeli prethodnih 20 meseci“.

Kako je rekao, ljudi su došli da kažu da je dosta onoga što se dešavalo u prethodnim mesecima i da žele da pričaju o normalnom životu, te da neće dozvoliti da se posvađaju roditelji i deca, bake i deke sa unucima.

„Evo nama izbora pred vratima i svima šansa da se oprobaju, da vide šta ljudi misle“, rekao je Vučević.

On je rekao da je normalno da ne misle svi isto, ali da „nije normalno, pristojno i prirodno da hoćete nekoga da ubijete ili zabranite zato što drugačije misli“.

Kako je rekao na skupu neće biti mnogo govornika, ali će govori biti sadržajni i važni.

On je rekao da je skup veliko sabranje građana Srbije, ali i celog srpskog naroda, i izrazio očekivanje da će na skupu biti oko 3.000 bajkera.

Vučević je rekao da će bajkeri ići preko Gazele, a potom u Ulicu kneza Miloša, dok će od nekadašnje zgrade Ministarstva unutrašnjih poslova krenuti najveća zastava koja će dopreti do Pionirskog parka.

„Zastava koja predstavlja poziv na sabranje, ali i poziv da te boje čuvamo“, rekao je Vučević.

On je povodom Vidovdana poručio: „Vidovdanski zavet je živa reč i nije mit i nije neka bajka i bez obzira koliko je danas teško, čekali smo mi nekada i vekovima da dočekamo sunce slobode. Daće Bog da što pre budemo ovako mogli da se okupimo na Gazimestanu“.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.