Politika • 25.06.2026. 21:03
Naslovna strana za 26. jun 2026
GalerijaKlub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.
Vama je krivo što je bilo 150.000 i što je poludobrovoljno?
Ma, može i više da stane u Arenu. Nego niko ne uzima u obzir dostignuća savremene nauke, tehnike, mogućnost smanjivanja ljudi, sabijanje u dve dimenzije, a imamo i umetničke slobode, maštu, fantazije, ludilo i ostalo…
Zato, čemu ovo čuđenje i neverice?
Tema bezveze. Pravo pitanje je koliko je goriva potrošeno, da li je iz rezervi, zašto nije dato poljoprivrednicima… Zašto je akciza najveća, zašto je gorivo najskuplje… Npr. 70.000 ljudi najmanje 1000 autobusa, svaki je potrošio u proseku 200 litara… To bi bilo pravo istraživanje.
Izmislili su obojenju revo.luciju koja nije postojala,izmislili pretnju drzavi Srbiji iznutra i spolja koja nije i ne postoji pa sto ne bi izmislili i broj prisutnih na mitingu.Nije im dovoljno sto su drzavu Srbiju ucinili neuredjenom pravnom, osiromasili je pa je medju tri najsiromasnimje drzave u Evropi i na dnu u svemu nego hoce da je uruse do kraja.Podrska studentima koji ce drzavu Srbiju povesti u srecniju buducnost.
Da covek ne poveruje cela republika srpska sjatila se za beograd mislili su da idu da gledaju zvezde granda pa promasili i otisli u arenu
Stvaranje lažne slike upotrebom velikih i netačnih brojeva. To je isto kao kada pričaju o ekonomiji, standardu…
Jedna računica: za 70 000. osoba potrebno je 1 200. autobusa(po 50 u autobusu), što je van pameti. Važno je da mi plaćamo troškove.
Čemu taj cinizam? Misim da samo stvara kontraefekat. barem danas je lako, okom kamere, sve zaključiti.
Ma lažu,bilo ih je 720.000.Što unutra što napolju,namerno dovode opoziciju u zabludu!
Kad UDBA broji na „njihovim“ vašarima
zvanim „prinudni miting“bude od sto
hiljada pa na više. Ovaj put smanjili na
sedamdeset hiljada. Kad se gradjani
SLOBODNO okupe,pa bude trista hilja
da“ udbin brojač“obično kaže“ negde
od petnaest do dvadeset hiljada. PS.
Hala na Novm Beogradu prima maksi
malo dvadeset dve hiljade posetilaca
ali kad oni broje sedamdeset i pet hilj
ada „pohvatanih“ gradjana,PLUS režim
ske pevaljke i Ivica, milicioner sada po
licajac.
Zgusnuli su se!
Ocigledno se radi o bajatoj informaciji,MUP i rezimski mediji su verovatno jos u Cetvrtak,eventualno Petak pr podne dobili informaciju koliko ljudi je prisutno,sa rasporedom sedenja. Mogli su oni tu informaciju da objave i u udarnim vestima u Petak ali zbog tajnosti podataka sacekali su pocetak skupa kako se nebi zamerali sefu. Da je brojano stanje na dan odrzavanja mitinga podrske lokalnim izborima verovatno bi broj bio i veci jer tacno se zna koliko kavez moze da primi dusa ali zbog zaglusujuce atmosfere ostavili su dovoljno prostora da moze da se dise.
Biće 10-0 29. marta :)
LAZO mATICU MOJA unuka isla u subotu u Obrenovac na republicko takmicenje iz fizike sesti razred. Rekli u skoli da nemaju mogucnosti nju i jois dece da odvedu i sta ce roditelji ih vodili o svom triosku. Za njih nema benzina.
Kao što 15.3. nije bilo 300 hiljada, tako ni juče nije bilo 38 hiljada izvan Arene. Da niko ne govori istinu, potpuno je jasno. Ali je isto tako jasno da je samo važno koliko će ljudi zaokružiti koji redni broj na glasačkom listiću. Jer samo ta matematika jeste stvarna politika. A tu su neki u ofanzivi a neki u defanzivi. Neki već u kampanji a neki u zaklonu iza fantomskih „studentskih“ lista. Nije dobro, nikako.
Nema srpskog junaka ni na vidiku, da mu zlo iščupa. Kasni? Spava? Gleda čovek bre u nas i sigurno pa se pita: Ajde stoko, vas je 6 miliona, čekate li to na mene?!
Nema veze koliko ih je bilo. Ko je kriv? Vučić nije. Šljam ministarski? Nije. Podguzne poslaničke mive? Ni oni. Krimosi u policiji, ni oni. Kriv je Mojsilović. Zašto? Pa on oma moć. On ovo zlo dozvoljava i čuva ledja fašistima na vlasti. On to gleda, umesto da radi što mu je sveta obaveza: štiti unutrašnji poredak, sigurnost, bezbednost: razvaliti bastion izdaje zemlje, preuzeti Venac, Skupštinu , Vladu, odbraniti čast srpskog vojnika, slavu i žrtvu. Otvori oči Mojsiloviću, biće dockan uskoro!
Sramota za MUP .Koga oni prave maloumnim.Ova vlast sve je obismislila,i samu politiku kao takvu.Gde su oni časni policajci koji sve to gledaju….
Ma da ih je bilo i 1000 to je uvek vise nego sto vi mozete da skupite.
Bez obzira sto su oni izbrojali 30.000 ljudi u areni a ista prima 24.000, nije oboren ni jedan fizicki zakon. Naime mogu njih 24.000 da sede a ovi preostali mogu njima da sednu na dusu.
Ja ipak ne razumem zašto toliki komentari na jednu najobičniju bezočnu manipulaciju i laž. Zar zaista nema pametnijih i važnijih i hitnijih pitanja među onima koji ne podržavaju ovaj mafijaški režim i koji žele da se on što pre demontira? Šta je sa međusobnim razgovorima o ujedinjenju i jedinstvenoj listi? Šta je sa izbornim uslovima? Šta je sa kampanjom od sela do sela, od kuće do kuće?
I da je jedan dosao bilo bi super.
Nije vazno da ki ih je bilo 7000 ili 70.000. Vazno je na koji nacin su skupljeni i saterani u tor. Mzda je doslo 1000 (ako i toliko) svojom voljom. Ostali su iki ucenjeni ili placeni. Tako ce biti i za izbore.
Čekajte….da li smo mi maloumni? Arena prima 18000, pa kako je stalo 32000? Da li su stajali jedni drugima na glavama ili…?
Ako ne bi bilo pritisaka, informacija o datumu i mestu SNS mitinga je veoma značajna da se ljudi kojim slučajem ne bi našli u blizini, tačnije bežali bi od te lokacije kao đavo od krsta. Vladan Petrov, kao predsednik US bi trebao da se oglasi i objasni po kom osnovu je predsenik svih građana istaknuti učesnik stranačkog skupa? Zbog toga moj glas neće dobiti ni pristrasni predsednik, a ni stranka koju, svim silama, podržava. I to protivustavno.
Sve je tačno. Svi oni koji su bili unutra, prvo su bili vani. Prost račun.