
Na sednici Saveta bezbednosti za nacionalnu bezbednost, kojoj je predsedavao predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, ključno pitanje je bila situacija u regionu, Republici Srpskoj i Kosovu.
Kako je naveo Milan Mojsilović, načelnik Generalštaba Vojske Srbije, predsednik Srbije ih je upoznao sa dokumentom, „non pejperom“, koji je navodno napravljen od strane Francuske i Nemačke, a tiče se Republike Srpske.
Mojsilović je rekao da uvid u taj dokument otežava situaciju kada je reč o RS.
On je potom istakao da su definisane smernice i dati zadaci kako će se Srbija odnositi prema tome.
Mojsilović je rekao da je tema sednice bila i „maltretiranje Srba na Kosovu i Metohiju od strane privremene institucije u Prištini“.
– Ovo pitanje zaslužilo pažnju i definisanje zadataka za naš dalji rad. Definisani su zadaci Ministarstva odbrane i ostaje da se nadležne institucije odnose sa operativnim i drugim stavovima koje se pred nas postavljaju – zaključio je načelnik Geleštaba Vojske Srbije.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.