Oglasio se Novi DSS o pokušaju privođenja Dodika 1foto FoNet Milica Vučković

Novi DSS osuđuje „skandalozan dolazak SIPA ispred Administrativnog centra Vlade Republike Srpske u Istočnom Sarajevu i izazivanje dubljih tenzija“. Pripadnici SIPA su došli sa namerom da uruče nalog za privođenje predsedniku Republike Srpske koji je ranije izdao vanustavni Sud BiH, i time prekršili zakone Republike Srpske i ugrozili mir, dodaje se u saopštenju ove stranke.

Pozdravljamo reakciju pripadnika MUP-a Republike Srpske koji su delovali adekvatno, zaštitili institucije Republike Srpske i sprečili incidente, ističu u Novom DSS.

Pozivamo institucije BiH i FBiH u Sarajevu na razum, smirivanje tenzija i uzdržavanje od ovakvih postupaka koji ne doprinose stabilnosti. Važno je da oni iz Sarajeva koji izazivaju nepotrebne tenzije shvate da su ovakvi postupci nedopustivi i da će Novi DSS i građani Srbije uvek stati u zaštitu Republike Srpske, dodaje se u saopštenju Novog DSS.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari