Razgovori SNS i SPS o formiranju nove vladajuće većine u Novom Sadu su u toku i narednih dana će svi detalji biti poznati.

Trenutno razgovaramo o svemu, pa i o čelnim funkcijama u tom gradu, kaže za Danas Gojko Radić, potpredsednik Glavnog odbora Srpske napredne stranke.

Do kada ćete čekati SPS da se izjasni o premeni vlasti u Novom Sadu?

– Ne čekamo mi nikoga. Zbog godišnjih odmora neki ljudi nisu bili tu. Sve je sada stvar dogovora koji se privodi kraju i sve će biti poznato ovih dana.

Lider naprednjaka Aleksandar Vučić je na sednici GO u nedelju rekao da će se ići na izbore ako do dogovora ne dođe.

– Nije to Vučić kazao. Mediji su preneli nekog špijuna sa sednice. Kada ste vi to čuli?

Šta je onda Vučić izjavio?

– On je rekao da se SNS ne plaši i ne beži od izbora i da će naša stranka o izborima odlučivati kada to bude smatrala za shodno, a ne kada neko želi i hoće. Nije rekao da mi nekoga uslovljavamo izborima.

Ko će biti novi gradonačelnik Novog Sada?

– To će odlučiti stranka kojoj to mesto bude pripalo. Trenutno razgovaramo o svemu, pa i o čelnim funkcijama. To je valjda normalno. Dijalog se vodi o programu, načinu vođenja Novog Sada i poboljšanju standarda građana i načinu na koji će to biti izvedeno.

Šta će se dogoditi ako do dogovora ipak iz nekog razloga ne dođe?

– Ako bude potrebe SNS će o tome zauzeti stav na stranačkim organima. Predsedništvo stranke ili predsednik će dati predlog Glavnom odboru koji će doneti odluku. Vučić nikada samostalno ne donosi odluke. Ako ima predlog, uvek se u odlučivanju oslanjao na Predsedništvo i GO stranke.

Šta vi mislite, da li su novi izbori dobro rešenje, jer su građani nedavno glasali i izrazili svoju volju?

– Mislim da nema potrebe još o tome razgovarati. Građani su iskazali svoju volju i ozbiljni ljudi koji vode političke stranke o tome vode računa.

Hoće li se SNS pozabaviti većinom u Beogradu i kada?

– Nemam takve informacije, jer se o tome još nije razgovaralo. Ima pojedinaca koji pitaju kao i vi, ali o tome još nema stava.

Da li možda čekate da se situacija u DS, iz čijih je redova gradonačelnik Dragan Đilas, razbistri?

– Ne čeka se ništa. Vodimo politiku SNS, a ne DS. Ima mnogo prečih i ozbiljnijih stvari u ovoj zemlji od situacije u DS.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari