Oštra polemika Olivera Dulića, ministra životne sredine i prostornog planiranja, i Velimira Ilića, šefa poslaničke grupe Nova Srbija i bivšeg ministra infrastrukture, obeležila je jučerašnju skupštinsku raspravu o izmenama Zakona o državnom premeru i katastru.

Polemiku je otvorilo Ilić upitavši Dulića ko je dao dozvolu za postavljanje optičkog kabla duž Koridora 10, po ubrzanoj proceduri i bez tendera, kontroverznom slovenačkom biznismenu Ratku Tomažiću i njegovoj firmi.

– Tomažić važi za najopasnijeg čoveka u Sloveniji kada je reč o kriminalnim radnjama. Njega zovu slovenački Cane i njegova firma nema licencu za takvu vrstu radova – ustvrdio je Ilić.

Dulić je na to poručio Iliću da već dva meseca pokušava da „skandalizuje“ posao koji je dobar za Srbiju i koji je urađen po zakonu. Ministar je rekao da nema nikakve veze s Tomažićem, odbacujući optužbe da se s njim sreo u Londonu na skupu o zaštiti životne sredine i da je tada razgovarao o osnivanju brokerske kuće.

– U životu nisam bio u Londonu. Onaj ko to tvrdi laže kao pas. Nije vam strano da izmišljate. Reč je o civilizacijskoj razlici između mene i vas – poručio je Dulić Iliću.

Lider Nove Srbije se tu ipak nije zaustavio na optužbama. Pominjao je slučaj crnogorske aviokompanije koja je dobila dozvolu za rad u Srbiji, izdavanje dozvola za telefoniju, poslove s Lukom Beograd i Palatom Ušće.

– Sve predajemo belosvetskoj mafiji. Oni ulaze u aviokompanije, u telekomunikacije, u kablovsku televiziju, bukvalno gde hoće – rekao je Ilić, upitavši ministra Dulića „otkuda ortoped u Ministarstvu životne sredine i prostornog planiranja“.

Dulić je odgovorio da je Ilić, dok je bio ministar, gradio nelegalan objekat i podsetio ga na njegove ministarske dane.

– Vi ste bili ministar za građevinu, što niste poslali inspekciju kada se gradilo Ušće. Pa, vi ste bili ministar i kada je bila aktuelna priča o Luci Beograd, a ja sam tada bio lekar na specijalizaciji u nekoj bolnici – naglasio je Dulić.

Bivši i sadašnji ministar potom su razmenili seriju optužbi o izgradnji autoputa Horgoš – Novi Sad, izdavanju koncesije, milionskim troškovima, izgradnji „sumnjivih pumpi“.

– Bilo je veoma interesantno slušati polemiku između bivše i aktuelne vlasti. Nadajmo se samo da su je slušale i nadležne institucije, i to reformisane i nezavisne nadležne institucije, i da će im biti podstrek za određeno postupanje – rekla je poslanica LDP Judita Popović, praktično zaključujući polemiku Ilića i Dulića.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari