Foto: N1Opštinski odbor Srpske napredne stranke (SNS) u Bačkoj Topoli osudio je danas ispisivanje poruke „Ratko Mladić heroj“ na vratima porodičnog stana opozicionog odbornika, dr Petera Červenaka, ocenjujući da je taj događaj „čist pokušaj urušavanja istorijski nikada boljih odnosa Srba i Mađara“.
„Oštro osuđujemo čin u kojem je oštećen ulaz u porodični dom jednog odbornika opštine Bačka Topola. Bezbednost, mir i dostojanstvo porodica ne smeju biti predmet rasprave“, navodi se u objavi na njihovoj Fejsbuk stranici.
U SNS-u napominju i da osuđuju napade „bez obzira na političku pripadnost žrtava, za razliku od onih opozicionih političkih aktera, koji nisu osudili napade na predstavnike vladajuće većine“.
U ovoj stranci zahtevaju od nadležnih organa da ispitaju do kraja ko je počinilac narušavanja integriteta imovine i porodice odbornika Petera Červeneka, te da potom snosi posledice u skladu sa zakonom.
“Verujemo da je snaga naše zajednice oduvek počivala na mirnom suživotu. Naša je zajednička odgovornost da to sačuvamo i da ne dozvolimo da napetost ili podele uzmu maha. Čvrsto smo rešeni da u našoj zajednici radimo na osnaživanju ekonomskog i multinacionalnog ambijenta čuvajući osobenosti“, poručuju iz SNS-a.
Istovremeno navode i da su Srpska napredna stranka i Savez vojvođanskih Mađara posvećeni očuvanju međusobnih odnosa, stabilnosti i zajedničkog života u Bačkoj Topoli i Vojvodini.
„Bedni politički pokušaji stvaranja tenzije između srpskog i mađarskog življa u Bačkoj Topoli i Vojvodini, neće proći“, poručuju u bačkotopolskom odboru SNS-a.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


