Marinika Tepićfoto FoNet Milica Vučković

Potpredsednica Stranke slobode i pravde (SSP) Marinika Tepić kazala je danas na tribini u Užicu da će ta stranka formirati „Nacionalni fonda za povratak opljačkanog novca“.

„Svaki dinar oduzet od korumpiranih političara, funkcionera, njihovih posrednika i tajkuna koji su se obogatili na račun građana biće vraćen građanima Srbije. Taj novac neće završavati u novim klijentelističkim kombinacijama, već u školama, bolnicama, domovima zdravlja, vrtićima, nauci, domaćoj privredi, većim platama za prosvetne i zdravstvene radnike i većim penzijama“ ocenila je Tepić, a preneo SSP u saopštenju.

Tepić je dodala da danas građani Srbije danas ne moraju da čitaju izveštaje Evropske komisije da bi videli korupciju već je dovoljno da, kako je navela, pogledaju oko sebe.

„Svaki ukradeni tender, svaki namešten posao i svaka partijska kombinacija direktno su oteti od građana Srbije. Zato je naš evropski put pre svega put ka pravdi. Ne zbog Brisela, već zbog Srbije. Ne da bismo zadovoljili evropske birokrate, već da bismo konačno uspostavili državu u kojoj se pošten rad isplati više od partijske knjižice“, kazala je Tepić

Kako tvrde iz SSP-a, preko puta tribine, ispred Gradske kuće u Užicu okupili su se i pristalice Srpske napredne stranke, kako bi ometali održavanje tribine.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari