„Vučić spao na podršku neonacista iz Evrope“: O izjavi liderke ekstremističke AfD iz Nemačke da bi za sve bilo najbolje da Srbija ne bude u EU

  1. Svako kroji svoju sudbinu i zaslužuje ishod. Vučić je svojim krajnje negativnim osobinama zapečatio svoju sudbinu. GOTOV JE.

  2. Znaci, po misljenju ovih sagovornika od kojih neki dobijaju pare iz fondova odredjenih nemackih politickih patija za finansiranje svoji tzv. nvo-a, za Srbiju i Srbe su „dobre“ samo one nemacke politicke partije koje su zagovarale bombardovanje i agresiju na Srbiju, koje podrzavaju hrvatski, bosnjacki i albanski nacionalizam kao i milosrbofobnu opciju u Crnoj Gori, koje EU clanstvo uslovljavaju, iymedju ostalog i legalizacijom albanske naci paradrzave na Kosovu dok su im gradjanska prava, demokratija samo paravan, koji stoje iza Kurtija i njegovog fasistickog projekta albanizacije i severa Kosova, koji stoje iza stvaranja albanske vojske na Kosovu i koji prete otcepljenjem Vojvodine ako Srbija ne bude dovoljno servilna prema njihovim zahtevima. Ako se uporedi politika tih nemackih partija, Zelenih i drugih sa jedne i AfD-a sa druge strane, bice da kod one prve strane ima mnogo vise podudaranja sa politikom nacisticke Nemacke i Hitlera.

  3. Kod ove nemačke stranke od mnogo negativnosti ima i jedna pozitivna stvar. Jedino pozitivno i potpuno opravdano a i preko potrebno je „antimigraciona politika“ . To je potrebno celoj Evropi. A razlog je kolika su šteta i opasnost migranti . Da ne objašnjavam nešto što je očigledno.

  4. Još kada bi ovdašnji teletabisi shvatili da ih neonacisti smatraju nižim bićima i korisnim idiotima, kao što ih i Rusi tretiraju, možda bi, možda bi …

  5. U ovakvom stanju Srbiji i nije mesto u EU. Sutra Srbija, u ovakvom stanju, da uđe u EU, desio bi se još veći egzodus najviše mladih ljudi i ova zemlja bi bukvalno nestala.

  6. Gospodin Vučić nije Srbija,veliki je manipulator i lažov,Šešelj ga je izvukao iz političkog pro-komunističkog podruma, iskoristio obračun Ex-Yu lidera kvazi-nacionalnih komunista Miloševića i Tuđmana i dokrajčili Srpsku Kraljevinu Jugoslaviju, sa jezivim posledicama pre svega za Srbe užasnom vladavinom zadnjih 14.g- pitanje je da li je uopšte Srbin!!!

  7. Da rezimiramo: neo-nacistička stranka AfD i većina Srba se slažu da Srbije ne treba da uđe u EU!

  8. Госпођа Чонградин би требала боље да се обавести и да не шири неистине. АФД није нацистичка него десничарска партија у Немачкој. Истина је, да у својим редовима има личности блиске нацизму, због чега се и захтева, да их искључи. Али сама Алис Вајдел није нацистички настројена. Недавно је немачки Уставни суд одбацио захтев, да се АФД прогласи екстремистичком организацијом и забрани, али остаје под присмотром БНДеа. Део је немачког демократског парламента. Дакле исправно је бити критичан према десничарским ставовима, али је непрофесионално ширити дезинформација, како би се дискредитовала особа, са чијим ставовима се не слажете.

  9. „većina građanki i građana Nemačke usled „podgrevanja“ ovakvih osećanja – ne žele proširenje Unije.“

    Podgrevali ili ne, to je cinjenica! Vecina Nemaca ne zeli prosirenje Unije (pored 20 miliona migranata i 20 miliona Ukrajinaca i ja ne bih). Uostalom, zar vecina gradjana Srbije ne zeli ulazak u EU? Nije bitno iz kog razloga („podgrevanja“ takvih osećanja) ali je to cinjenica.
    ps. ne kazem da je to dobro, ali je fakat.

  10. Zašto komunisti, sledbenoci ideologije koja je nacizmu najsličnija, uporno svakog neistomišljenika etiketiraju kao „nacista“.

  11. Ako su adf neonacisti ,
    onda je Vučić Nedic
    Čogadin Slobodan Penezic Krcun
    Brnavic je Tito
    Kaja Kalas je Staljin

    I niko nam ne treba od svih ovih.

  12. Koliko ratova su izazvali nemacki Zeleni i demokrate u poslednjih 40god a koliko tzv. nacisti? Levicari su novi nacisti i to ne moze da se sakrije prozivkama drugih.

  13. Ljubo@da li je moguće da u svojim kom
    entarima permanentno stojiš na strani
    pogrešnoj, braneći neodbranjivo. Uvek
    odbrana falš radikala, po cenu ličnog in
    tegriteta. AFD je nacistička stranka a
    sponzori su im u Moskvi. Toliko.

  14. AfD има понекад екстремистичке изјаве али није неонацистичка свакако.

  15. Komentari su listom protivni sadržaju teksta, što pokazuje da čitanje izjava Alis Vajdel na čongradovski način teško prolazi. A navod da „većina građanki i građana Nemačke usled „podgrevanja“ ovakvih osećanja – ne žele proširenje Unije“ pervertirana je činjenica kojoj u osnovi leži u našem političkom životu inače učestalo iskrivljeno gledište na kojem razni mediji grade svoju propagandu, da „građankama i građanima“ možeš podmetati stavove – a zapravo je obrnuto, partije kao što je AfD nastaju tako što artikulišu stavove kojih ima u narodu a niko od dotadašnjih, politički uljuljkanih aktera nije u stanju da ih politički i stranački artikuliše. Za rađanje ekstremnih partija krive su „odnarođene“ stranke na vlasti. Na jučerašnjim izborima u Rajnsko-Falačkoj oblasti u Nemačkoj AfD odneo skoro četvrtinu glasova, svega 5% manje od socijaldemokrata koji su ovog puta izgubili vlast, mislite o tome – naročito vi koji iz sopstvene neobaveštenosti govorite da je to „stranka Istočne Nemačke“. Rajnsko-Falačka je je jedna od najzapadnijih pokrajina. Zapad je uspešno ubio levicu, evo vam svima desnih ekstremista, pa vidite šta ćete s njima.

  16. Slušao sam izlaganja gospodje Alis Vajdel u Nemačkom Bundestagu , a tiču se problema u nemačkom društvu . Masovna otpuštanja radnika , deindustrijalizacije , socijalne pomoći za preko 1.500000 izbeglica plus izbeglica iz Ukrajine ( pritom ne pokazuju volju da nešto rade ) recesije usled visokih cena energenata . Raspolaže sa konkretnim brojevima i podacima što se vladajućoj koaliciji baš i ne svidja koja uz to ima rejting nekih 15% . Zašto ih nazivati neonacistima ili ekstremistima . Pre bih semafor vladajuću koaliciju u Nemačkoj uporedio sa našom vladajućom koalicijom , jer rade isto : lažu i sve u korist štete namačkog naroda .

  17. Ако је Вјадел неонациста и ако је њена партија изједначена са мејнстрим партијама, онда су и гласачи ове партије неонацисти. Врло лако делимо квалификације а у исто време се згражавамо када то чини тренутни режим у Србији.

  18. „Antimigracioa politika“ je totalna LAZ i zamena teza. Cak i u ovoj jadnoj Srbiji prosek starosti stanovnistva je 45 godina! Nema dece, prirast stanovnistva je negativan. Sta mislite gosodo, ko ce vas hraniti, oblaciti, zaraditi vam penzije? Sta misite gopsodo, ko ce raditi poslove koji su vama ispod casti? Sta misite gospodo, da li je u redu da RASTURITI Avganistan, Siriju, Libiju, Irak, a onda se cuditi sto nesrecni ljudi iz tog uzasa beze? Uostalom, vi fasisti koji toliko naviijate za OVO, razmislite koliko je vasih rodjaka, prijatelja, poznanika EMIGRIRALO. Ili, mislite da to ok zato sto ste beli?

  19. Priznajem da nisam ni pročitao ovaj „Rat i mir“ od 5 metara stubaca, samo da vas p9dsetim da su „leve stranke“ konstatovali da su Nemački desničari oteli programe levih stranaka u EU, prema tome današnji Nemački desničari nisu ni blizu one stranke od pre 10 i više godina! Ovaj tekst, barem po naslovu jer nisam ni čitao, jer baš toliko vremena nemam za bacanje, je najobičnije izvrtanje poznatih činjenica ne po mišljenju srpskih komentatora već levičarskih partija u Evropi!!! Ne bi bilo loše da se svi pre pisanja bilo kakvog analitičkog teksta, makar malo informišu, da ne kažem da se malo „doobrazuju“!

  20. S. Čongradin
    danas 06:55 Bilo bi dobro kada bi ste objavljivali argumentovane i utemeljene tekstove. Narativ da je AFD je ekstremistička organizacija dolazi od ratnih huškača u EU, podjednako kao što su poništeni legalni izvbori u Rumuniji a pobedniku zabranjen drugi krug. To su isto hteli i da urade AFD u ali Nemci nisu Rumuni. U Francuskoj su zabtranili Le penovu. Jahači apokalipse iz Brisela se bliže svom kraju a sa njima i Vučić jer je on njihov igrač. Dakle , nije ovo podrška nego ozbiljno civilizacisko upozorenje. Sa Vučićem, Srbiji nije mesto u EU koja će se oporaviti posle narednih izbora.

  21. Za sve vas iole geopolitički osvešćene i zainteresovane – pročitajte ceo intervju Alis Vajdel u jučerašnjoj Politici, odgovori na svih devet prethodnih pitanja mnogo su važniji od ovde prezentovanih komentara tzv. političkih analitičara na deseto pitanje – a valja pročitati i njega, poslednje pitanje u istom intervjuu.. Potom komentarišite. Mišljenje je najbolje formirati kritički i direktno, a ne dobiti ga servirano.

  22. Кључно је како се Европска унија односи према Косову и Републици Српској. Опозиција ћути о овом проблему, а неке опозиционе партије чак подржавају независност Косова. То су велики проблеми у ставу ЕУ, па ће се дуго о томе преговарати. Александар Вучић и да хоће не може Србију увести у ЕУ. Не може то ни Драган Ђилас, ма колико се хвалио да може.

  23. Sve je tačno što kažu ovi sagovornici! Ali, tačnije od toga je da je većina građana Srbije lobotomirana, veruje Vučiću, i glasa preko njega za kartel koji on predstavlja! Tako, to nas vodi do „zbogom Evropo“! Potvrda stiže za nekoliko dana!

  24. Bravo Alis Vajdel. Odavno nismo čuli nekog političara iz EU koji ističe demokratska prava ljudi da žive u svojim državama po svojoj meri.

Ostavite komentar


Politika

Naslovna strana

Naslovna strana za 25. jun 2026
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.