foto EPA/ANDREJ ČUKIĆUsvojili smo četiri zakona izbornih, kao i antikorupcijski zakon, koji nije toliko protiv korupcije, ali je protiv učešća funkcionera u izbornoj kampanji meni to zvuči smešno… Ali ćemo da i to izguramo – rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić na zajedničkoj konferenciji sa Antonijem Koštom, predsednikom Evropskog saveta, koji boravi u zvaničnoj poseti Beogradu, u okviru regionalna posete Zapadnom Balkanu.
Kako je rekao Vučić, kada je reč o zahtevima Venecijanske komisije, “u potpunosti ćemo ispuniti sve zahteve, to sam odmah rekao”.
– Što se REM-a tiče to ne znam kako ćemo da rešimo, ali ja sam mnogo naučio od Košte da moramo da tražimo dijalog i da popuštamo u cilju kompromisa, rekao je Vučić.
On je dodao, “ja sam nudio dijalog, ali sa diktatorom i Hitlerom nećemo da razgovaramo…, što meni malo olakšava possao ali i dalje ih pozivam”.
Govoreći o Samitu u Tivtu, Vučić je rekao: “Vidimo se večeras tamo”.
Vučić je rekao da Srbija mora da obavi svoj posao u vezi sa evropskim integracijama, da je zato i formiran ovaj tim, na čelu sa Danijelom Apostolovićen, kao i da veruje da će “naši ljudi to da rade”.
Košta je uvek bio otvoren za razgovor, da čuje našu stranu, istakao je Vučić i izrazito nadu da će Košta da razume “našu frustraciju da nismo otvorili za pet godina klaster ili poglavlje”.
– Valjda je svima jasno da je to zbog rata u Ukrajini – zaključio je.
Vučić je odbio da govori o upozorenju BIA da ne ide u Crnu Goru. On je, međutim, rekao da je jasno da se kriminalac Zvicer, na kojeg je aludirala BIA, kao opasnost. nalazi u CG. Rekao je medijima koje takav slučaj zanima da se strpe do večeras.
Vučić je rekao da vlast kada se tako nešto dogodi vlast u CG uhapsi „levu papuču“, dok glavne ostavi na slobodi.
„Tako da, sve normalno. O drugim stvarima, govoriću u Crnoj Gori, ne ovde, nego ću da odem dole da u lice kažem sve što imam oko raznih tih igara gde je Srbija predstavljena kao mala Rusija, a oni kao mučene baltičke zemlje, uvek ugroženi od nas. O tome ću da govorim, ali u Crnoj Gori, pošto se ja ne plašim da govorim istinu“, kazao je Vučić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


