Vučić razgovarao sa ambasadorom Belorusije 1Foto FoNet Zoran Mrđa

Aleksandar Vučić, predsednik Srbije, primio je danas ambasadora Belorusije Sergeja Malinovskog, i objavio na Instagramu da je sa njim imao sadržajan razgovor o daljem unapređenju saradnje u oblastima obrazovanja, kulture, sporta, ekonomije i drugim sferama od obostranog značaja.

Razmenili smo mišljenja i o važnim regionalnim i globalnim pitanjima, uz zajedničko uverenje da odnosi Srbije i Belorusije, zasnovani na tradicionalnom prijateljstvu, međusobnom poštovanju i bliskosti naših naroda, mogu dodatno da se razvijaju i jačaju, piše u Vučićevoj objavi.

Zahvalio sam Belorusiji na odluci da učestvuje na EXPO 2027 u Beogradu. Verujem da će ova međunarodna izložba biti izuzetna prilika za predstavljanje dostignuća i potencijala država učesnica, kao i za razmenu znanja i ideja i uspostavljanje novih partnerstava i dodatno jačanje međunarodne saradnje, dodaje se u objavi.

Ponovio sam zahvalnost na principijelnoj podršci teritorijalnom integritetu i suverenitetu Srbije, uz uverenje da ćemo i u narednom periodu nastaviti da gradimo odnose zasnovane na poverenju, dijalogu i zajedničkom interesu, naveo je Vučić.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari