Foto: EPA/ABEDIN TAHERKENAREHPredsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je danas u telefonskom razgovaru s predsednikom Irana Masudom Pezeškijanom da će Srbija nastaviti da podržava svaki odgovoran napor ka pravednijem, bezbednijem i mirnijem svetu, uverena da se trajna rešenja grade dijalogom, uzajamnim uvažavanjem i kompromisom.
„Dobar i otvoren razgovor sa predsednikom Pezeškijanom tokom kojeg sam istakao da Srbija pozdravlja prekid oružanih dejstava i hrabre političke odluke koje vode smirivanju tenzija, dijalogu i trajnom miru, kao i nastavku razgovora i saradnje“, objavio je Vučić na Instagramu.
Vučić je naglasio značaj obnove pogođenih područja i povratka ekonomskog razvoja u središte političkih i društvenih prioriteta, navodeći da su stabilnost, ekonomski napredak i međusobno povezivanje država najčvršći temelji mira, kako za Bliski istok, tako i za širu međunarodnu zajednicu.
Prema njegovim rečima, sa iranskim predsednikom razmenio je mišljenje i o drugim aktuelnim regionalnim i globalnim temama, kao i o značaju očuvanja mira, stabilnosti i međunarodne bezbednosti u vremenu velikih geopolitičkih izazova.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


