Google uvodi jednostavnu funkciju za praćenje pošiljki 1Foto: Pixabay/FirmBee

Više nećete morati da otvarate poruku koja vas obaveštava o skorom dolasku paketa ili da posećujete posebnu stranicu na kojoj možete videti procenjeni dan isporuke.

Gugl uvodi funkcije praćenja u Gmail koje će pokušati da olakšaju korisnicima da provere isporuku dok pregledaju svoje imejlove. Iz kompanije navode da će korisnici uskoro videti ‘jednostavan i koristan pregled svih pristiglih paketa unutar inboksa’, prenosi tportal.hr.

Ova funkcija bi trebalo da postane dostupna svima u narednih nekoliko nedelja.

Gmail će tako na listi mejlova prikazati datum prispeća isporuke ako jedan od njih sadrži ovu informaciju, što znači da nećete morati da otvarate poruku da biste proverili datum i vreme dolaska. Ako uđete u poruku, tamo ćete pronaći karticu sa rezimeom. Dobra vest o novoj funkciji je da se može i isključiti, na sreću.

Gugl navodi da će Gmail takođe moći da pošalje obaveštenje ako dođe do kašnjenja i gurne tu informaciju na vrh liste e-pošte korisnika. Obaveštenja o kašnjenju će, naravno, postati dostupna tek kasnije, odnosno „u narednih nekoliko meseci“.

Najnovija funkcija će, barem u početku, raditi u SAD, a Verge ističe da bi informacije o paketu mogle da izostave one od Amazona, koji, kako stoji, ne šalje informacije o isporuci unutar e-pošte jer ne želi Google da koristi informacije o kupovini za kreiranje personalizovanih reklama.

Nemogućnost praćenja Amazonovih pošiljki potvrdila je za The Verge portparol Gugla Medison Veld, ističući da će ta funkcija uključivati samo „trgovce koji su izabrali da učestvuju u programu“. Ova funkcija takođe neće raditi ako odgovarajući kod za praćenje ne stigne poštom.

Postavlja se pitanje koliko se prijatno osećamo znajući da jedna od najvećih reklamnih kompanija na svetu nudi mogućnost da za nas prati vreme dolaska stvari koje smo kupili u onlajn prodavnicama.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari