Predsednik Srbije Tomislav Nikolić boraviće na konferenciji u Riju de Žaneiru od 20. do 22. juna, potvrđeno je Beti. U Predsedništvu su naveli da će Nikolić u Brazil krenuti 19. juna.
Na konferenciji UN o održivom razvoju „Rio+20“, učestvuju 193 zemlje, a više od 150 je potvrdilo da će na čelu njihovih delegacija biti predsednici ili premijeri. Najavljeno je da će u Rio otputovati i ministri životne sredine i spoljnih poslova Oliver Dulić i Vuk Jeremić.
Delegaciju mladih iz Srbije na konferenciji će predstavljati Jovana Dodoš i Danilo Arsenijević.Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


