Lider Ujedinjenih regiona Srbije i G17 plus Mlađan Dinkić i generalni direktor Telekoma Branko Radujko oštro su na Tviteru polemisali na temu dugovanja koje ova stranka ima prema ovoj kompaniji. A sve je počelo prilično bezazleno, ocenom jednog građanina da Telekom sponzoriše sportske klubove iz Beograda nauštrb onih iz unutrašnjosti.
Dinkić je podržao ovaj stav, na šta mu je Radujko predložio da „G17 konačno plati račune za telefone i da onda predlaže marketing koncepte“.
Povodom ove rasprave pitali smo DS, naprednjake, LDP, DSS, SPS, G17 plus i SRS da li i koliko novca duguju Telekomu za telefonske račune. Iako je Radujko na Tviteru napisao da pored G17 „ima još takvih“, gotovo sve stranke tvrde da Telekomu ništa ne duguju. Jedino DSS priznaje dug od oko milion dinara, dok u URS pominju da je će „reprogramirati“ stara dugovanja.
Ipak iz ovog preduzeća poručuju da neredovnih platiša među strankama ima više i upozoravaju da će, ako zatreba, isključivati telefone i ići pred sud.
Naime, Danas je Telekomu uputio pitanja o pojedinačnim dugovanjima parlamentarnih političkih stranaka za mobilnu i fiksnu telefoniju, kao i da li im je data mogućnost reprogramiranja duga. Stigao nam je sledeći odgovor: „Telekom Srbija AD, kao kompanija koja posluje na konkurentnom tržištu, ne objavljuje podatke o dugovanjima korisnika, već preduzima sve zakonske mere da dugovanja naplati. To se odnosi i na političke stranke kao poslovne korisnike. Za sva dospela i neizmirena potraživanja političkih stranaka pokrenute su sve zakonske mere naplate i uvereni smo da će biti naplaćena. U suprotnom, telefoni će biti isključeni i potraživanja će se naplaćivati sudskim putem“.
Dejan Mihajlov, direktor DSS, za Danas kaže da ova stranka račune za mobilni telefon Telekomu plaća redovno, a da račune za fiksni telefon svaki odbor DSS posebno plaća, kao i da centrala stranke u Beogradu iz meseca u mesec redovno izmiruje obaveze. „Kada je reč o lokalnim odborima stranke, postoji dug koji je nešto veći od milion dinara, ali će biti pokriven kroz reprogram“, kaže Mihajlov.
Nadležni u G17 plus nisu nam jasno rekli kolika je visina duga na koji ukazuje direktor Telekoma. Ističu da se „često misli da u političkim partijama postoje stotine miliona, ali u praksi nije tako“. Kažu i da redovno servisiraju obaveze prema Telekomu, a da su „za stara dugovanja pre nekoliko meseci razgovarali o reprogramu“. „Sporazum o reprogramu duga je potpisan, ali još nije vraćen iz Telekoma u G17. Verujemo da je reč o usaglašavanju tehničkih detalja i očekujemo da će sporazum narednih dana stići do nas“, kažu u G17 plus za Danas.
U DS nam je rečeno da centrala stranke nema nijedan dug prema Telekomu, a identičan odgovor dao nam je potpredsednik DSS Dragan Todorović.
U LDP ističu da je njihovo pravilo da nema službenih telefona i automobila i da njihovi funkcioneri sami snose troškove svog rada. Ova stranka, kako nam je objašnjeno, koristi samo fiksne telefone i račune plaća u skladu sa zakonom od sredstava koje svakog meseca dobija od države. Tvrde i da „nemaju dospela, a neizmirena potraživanja“.
RADUJKO: Vrati dug pa predlaži
DINKIĆ: Objavi spisak svih
Siniša Segedinac: Telekom i EPS sponzorišu samo klubove iz BG. Kao da Užičani ili Negotinci ne telefoniraju i ne troše struju. @mladjad
Branko Radujko: @silesinger A Spartak, Novi Pazar, Borac, Jagodina… Pa Guča, Exit, pa sve drugo… @mladjad
Mlađan Dinkić: @radujkob Kaži iskreno. Koliko ste sponzorstvo dali Partizanu, a koliko ukupno svim drugim klubovima iz unutrašnjosti Srbije?
Radujko: @mladjad nije velika razlika. Moj predlog: da G17 konačno plati račune za telefone i da onda predlaže marketing koncepte. Ok?
Dinkić: @radujkob Ko tačno ne plaća račune i zašto te korisnike ne isključiš? Bez izuzetka. Objavi spisak.
Radujko: @mladjad duguje G17, mnogo.. Dali smo predlog za reprogram, po proceduri, ako se odbije isključićemo fiksnu, sa mobilne ste zbrisali.
Radujko: @mladjad eto, to je, sve dalje kroz redovnu poslovnu komunikaciju… I ovo je too much za Twitter…
Dinkić: @radujkob Je l’ samo G17 duguje? Kaži mi koliko, jer ja zaista ne znam. Druge stranke su uredne, ili duguju više? Objavi spisak svih dužnika..
Radujko: @mladjad Zna direktor tvoje stranke, pitaj ga… Ima redovnih platiša i ima još takvih… Prema svim dužnicima jednako, isti predlog upućen.
Milan Pesic: @radujkob Zašto ne kažeš koliko ostale stranke duguju? Čisto radi poređenja.
Radujko: ŸMilanPesic1 samo profesionalno, nisam pomenuo iznos, podaci o korisnicima se ne komuniciraju javno, sem ako korisnik sam pita
Saša Šljukić: @mladjad Verovatno nije za Tviter :)
Dinkić: @sasasljukic Garantovano nije za Tviter. Posebno kada se ima u vidu ko stoji iza njega…
Radujko: @mladjad ne brini, taj na koga insinuiraš je redovan… Ne bih više o ovome, moja reakcija je bila profi i uvek će biti na #fail prozivke. Off.
Dinkić: @radujkob Nije bilo profi ako imaš više dužnika, a prozvao si samo jednog. Samo zato što ti se nije dopala teza o centralizmu u sponzorstvu.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


