Rege pevač Edi Grant optužio je engleski sastav Gorilaz za plagijat jedne njegove pesme, objavio je muzički časopis Bilbord. Grant, poznat po hitovima iz 1980-ih „Gimme Hope Jo’anna“, „Electric Avenue“ i „I Don’t Wanna Dance“, tvrdi da je grupa Gorilaz bez dozvole upotrebila znatne delove njegove numere „Time Warp“ za njen novi singl „Stylo“.
– To je piraterija. Radi se o očiglednom kršenju mojih autorskih prava – napisao je Grant u saopštenju.
– Svi koji su čuli „Time Warp“ prepoznaće je u pesmi „Stylo“. „Time Warp“ je veoma popularna pesma i godinama je bila omiljena među di-džejevima – dodao je Grant.
Pevač je naveo i da bi voleo da mu se grupa izvini i da prizna da je njena pesma plagijat.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


