Britanski teniser Endi Marej trijumfovao je na poslednjem godišnjem turniru masters serije u Parizu, pošto je danas u finalu pobedio Amerikanca Džona Iznera u tri seta, sa 6:3, 6:7 (4:7), 6:4.

Marej je već plasmanom u finale pretekao Novaka Đokovića i preuzeo prvo mesto na ATP listi, a današnjom pobedom uvećao je prednost na 405 poena.

Đoković, ipak, i dalje ima šansu da godinu završi kao prvi igrač sveta. Da bi to ostvario, moraće da trijumfuje na predstojećem Masters kupu u Londonu i da pritom zabeleži sve tri pobede u grupi.

Na taj način bi osvojio maksimalnih 1.500 poena, a Merej bi eventualnim plasmanom u finale dobio 1.000 poena.

Marej je danas u finalu potvrdio da u ovom trenutku igra najbolji tenis. Uprkos izvanrednoj igri Iznera, Britanac je iskoristio sve šanse koje je imao i stigao do osme titule u sezoni.

U prvom setu Marej je u šestom gemu realizovao jedinu brejk priliku u tom delu igre i poveo sa 4:2, a potom je u narednom gemu spasio dve brejk lopte koje je imao Amerikanac.

U drugom setu Izner je propustio još četiri prilike da protivniku oduzme servis, ali je u taj brejku bio izuzetno siguran i uspeo je da izjednači.

Izgledalo je da će meč biti okončan dramom u taj brejku trećeg seta, ali je Marej to sprečio napravivši brejk u desetom gemu.