Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je u Beogradu Republiku Irsku sa 3:2 na početku kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022. godine, a nekadašnji proslavljeni reprezentativac Dragan Stojković Piksi debitovao je na mestu selektora.

Dragan Stojković Piksi

Fonet

Dvostruki strelac za reprezentaciju Srbije bio je Aleksandar Mitrović koji je u drugom poluvremenu ušao u igri, a jedan pogodak dao je Dušan Vlahović.

Mitrović je dao ukupno 38 golova u nacionalnom timu i izjednačio se po broju postignutih pogodaka za reprezentaciju sa Stjepanom Bobekom na prvom mestu.

Golove za Irsku dali su Alan Braun i Džejms Kolins.

„Uvek je prva utakmica najteža, imali smo malo vremena da se spremimo i prezadovoljan sam velikom željom kod igrača iako je bilo poteškoća u prvom delu.

Nisu se predali, verovali su i posle 0:1 su smogli snage i znanja da preokrenu rezultat“, rekao je Stojković za televiziju Sportklub posle utakmice.

Reprezentacija Srbije će u narednom kolu u subotu dočekati Portugal.

Uroš Račić, vezni igrač Srbije, vodio je brojne duele sa protivnicima na sredini terena

Fonet
Odbrambeni fudbaler Srbije Strahinja Pavlović zaustavlja Irca Robinsona

Fonet
Irska je povela u 18. minutu golom Alana Brauna, a u 40. je izjednačio Dušan Vlahović

Fonet
Kolins je, pogotovo u prvom poluvremenu, zadavao dosta problema igračima Srbije

Fonet
Levi bek reprezentacija Srbije Filip Mladenović zamenjen je na početku drugog poluvremena

Fonet
Drugi gol za Irsku u 86. minutu dao je Džejms Kolins.

Fonet
Drugi gol za Irsku u 86. minutu dao je Džejms Kolins
Stefan Mitrović (levo) u završnici meča je poneo kapitensku traku umesto Dušana Tadića

Fonet
Uroš Račić

Fonet
Publike na stadionu Rajko Mitić nije bilo zbog epidemioloških mera
Tokom igračke karijere, Stojković je za reprezentaciju Jugoslavije odigrao 84 utakmice i dao 15 golova

Fonet
Pored Srbije i Irske, u ovoj grupi kvalifikacija za Mundijal su Portugal, Azerbejdžan i Luksemburg

Fonet
Dosadašnji prvi napadač reprezentacije Aleksandar Mitrović počeo je kao rezerva i ušao u 63. minutu i dao dva gola za pobedu Srbije.