Kad može Aleksandar, što ne bi i Ana 1Foto: youtube printscreen

„Finansijer ove akcije je ‘iks osoba’ koja želi da me podrži u humanitarnim akcijama, nezavisno od političke opcije kojoj pripadam, kao i da podrži moju karijeru.

Inicijativa za akciju je moja, lična, i iza nje ne stoji bilo koji stranački organ“, kaže Ana Grozdanović, članica Glavnog odbora SPS i infiluenserka sa više od 110.000 pratilaca na Instagramu.

Grozdanović je na ovaj način objasnila ko je finansijer ulične akcije, održane prošlog vikenda u Nišu, kada je, zajedno sa sa omladinom SPS-a, delila koverte sa 5.000 dinara za stotinu prolaznika. Ne vidi problem što je poklanjala novac, poklon kao i svaki drugi, i ne zna zašto se „od nečega što je dobro pravi nešto loše“.

Građani su samoinicijativno prilazili i niko im nije uzimao lične podatke ili potpis kako bi ih posle zivkao i tražio neku vrstu protivusluge, što smatra „ružnim“.

Zorica Miladinović foto MediaCentar
Foto: MediaCentar

Nemanja Nenadić iz Transparentnosti Srbija, pak, u ovakvoj podeli novca vidi potencijalno kršenje zakona, te „posao“ za Agenciju za sprečavanje korupcije, ali i za nadležno tužilaštvo, zbog toga što bi moglo biti reči o krivičnom delom davanja i primanja mita u vezi sa glasanjem. Kada se deli novac uz stranačka obeležja i uz učešće stranačkih aktivista, onda to nije „privatna stvar“, već ga stranka mora evidentirati.

Socijalistkinja iz Niša je i ranije bila sklona nesvakidašnjim, pa i kontroverznim inicijativama i akcijama, o kojima je uredno izveštavala javnost. Od doniranih sredstava je plaćala račune osobama sa invaliditetom, a deci kupovala slatkiše. Samohrane majke je slala na more, a onima među njima koje su joj pomagale u predizbornoj kampanji „obezbedila posao i mesečnu nagradu od 50.000 dinara za godinu dana“. Najveću buru izazvala je, ipak, predlogom da se svaki negativan komentar o liku i delu predsednika Srbije, koji joj je jedan od političkih uzora, kažnjava zatvorom.

Zar upravo jedan takav uzor nije „izmislio“ cifru od 5.000 dinara, koju je, kao „državnu pomoć“, a u svrhu izbornog rezultata, delio mladima, penzionerima i građanima, sve to besomučno promovišući na Pinku i sličnim medijima, generatorima njegovog kulta ličnosti, koruptivnog ponašanja i rijaliti (ne)kulture?

Koju je to promo-verziju niška socijalistkinja „izmislila“ a da je nije već videla kod onoga koji se u dobroj meri mladima nametnuo kao reper, orijentir i izvor inspiracije? Zar i na ovaj način nije ostala dosledna takvoj zemlji, prilikama, vlasti i predsedniku?

Dakako, to ne amnestira socijalistkinju, vlast i predsednika, ali ni sve ostale koji već duže od deceniju ne uspevaju da obrnu igricu.

Više vesti iz ovog grada čitajte na posebnom  linku.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari