Politika • danas 06:38
Kupili smo vikendicu za 4.500 evra, a onda su stigle „komšije“
Istinita priča iz Šumadije
Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.
Studenti pobeđuju
To i još gore se dešava na Fruškoj gori, urnisana je priroda od bahatih likova. Možda bi neko mogao da piše malo o tome
Puna je Srbija ovakvih baja…
Studenti pobeđuju.
A možda će se na njihovim placevima prijaviti glasači iz Bosne, zeme kako oni to kažu! Trebalo bi obazriv biti! I, slažem se, studenti (pored svega) pobeđuju!
To je zato sto je u Srbiji samo formalnost promeniti namenu zemljista iz poljoprivrednog/sume/pasnjaci u gradjevinsko. To podize cenu zemljista i cini poljoprivredu i stocarstvo neisplativim, a da ne pricam da se ta nova vikend naselja ne prave po nekom urbanistickom planu vec je onako sve haoticno .
Zasto vi niste pozajmili, posto vam je to u krvi i kupili pa posle preprodavali parcele. Nego, niste znali da moze pa sada kao, komsije sa preduzetnickim duhom su problem. Kakve veze studenti imaju sa zaviscu zbog necije kupoprodajne sposobnosti. Zato ste i doveli ovoga na vlast, direktno i indirektno.
Fruška gora, Bukulja, Homolje, Istočna Srbija, Zapadna Srbija, Južna Srbija…. sve se uništava, rasprodaje! I tako će biti sve do izbora kad god budu raspisani! Studenti bi morali da jasno svim kupcima, zakupcima, nakupcima, zagađivačima, uništavačima, korumpiranim biznismenima da posle izbora svi ugovori će se pročešljati i sve aktivnosti prekinuti. Srbija nije na prodaju, Srbija nije otpadno zagađeno mesto! Studenti pobeđuju!!!!
Bahatost je na žalost svuda!
Studenti pobeđuju!!!
Ne razumem zašto je tako bitno napomenuti da su poreklom iz Bosne.
Čitam ovaj tekst, a u duši kreće tornado.
Sve je jasno, sve je pretužno. Sve postaje Zlatibor!
Evo, u Požegi, još jedan koji je svoj novac zaradio preko, želi da zida četvorospratnu zgradu u sred parka!! U delu grada gde su oduvek samo dvorišta sa kućama. Od nastanka su sve prvi vlasnici, tj. sada već, njihova deca. Niko nikad nije prodao svoj plac. Mnogo lep kraj, verovatno i najlepši u gradu.
Nažalost, ta parcela u okviru parka, na kojoj priprosti um želi da zida zgradu, je nekad bila vlasništvo Inexa i na njoj objekat od opšteg značaja – prodavnica. Kada su otišli u stečaj, ona je privatizovana. I godinama nije bilo problema jer je tu bila neka omanja proizvodnja. Sve je bilo uredno i održavano, nije bilo previše bučno, nije previše narušen prvobitan izgled. U parku je prelepo visoko drveće staro preko 40 godina, ali zdravo. Tu su generacije odrasle. Sa novim vlasnikom parcele, onaj prvi je morao da proda, dobićemo i novi pogled i potpuno novu „dinamiku života“. Pogled u tuđe prozore, haos sa automobilima (jer gospodinu se ne isplati da pravi garažu), a šta će biti sa ostatkom infrastrukture, to ćemo tek da vidimo. Taj kraj nije projektovan za toliki broj ljudi i automobila, ali ko nas šta pita! Predsednik opštine i ekipa su sebi stavili u džep parice da sve to proguraju. Čak su hteli da im pripoje, tj. POKLONE, još jedan deo parka, ali za to smo u stanju da ginemo!
Nije sporno da je parcela njegova, ali može da napravi kuću sa dvorištem za svoju ćerku na najboljoj mogućoj lokaciji. Svakako je planirao njoj jedan stan tu. Nije kao da mu baš treba taj novac od prodatih stanova, na glasu je da je najimucniji čovek u kraju ili jedan od. Kakva očinska ljubav – može, ali samo ako I on zaradi solidno usput i u**** se svima nama u život!
U međuvremenu, dok plaćenici ne srede sve za početak radova, plac zarasta. Trava nije pokošena, preko 1.5m je. Rečeno im je da pokose, ali naravno da nisu. Ide leto i očekujem zmijarnik na par metara od naših dvorišta. Boze moj, ima samo 15ak baš male dece.
Diki, 21. jun 2026. u 12.11
Pa, svaka čast, samo, taj sa „preduzetničkim duhom“ će, neminovno, zakucati i na tvoja vrata.
Nogom zakucati.
Osim ako ti nisi jedan od „preduzetnika“.
Zema preduzetnika.
Horor !
Bravo, odlican tekst!
Dobro je sve jos dok ne dodju Kinezi. Gde oni dodju tu vise zivota nema.
Otimačine uveliko još.od „45. Mojim roditeljima su oteli stan kupljen „54/55. Ja se potucam po sudovima još uvek sedamdeset godina da uljezi izađu i gazom svoju osmu deceniju. Nasilje! Bio je članak o tome u listu DANAS
A to ce kao biti drugacije kad studenti pobede?
Kapitalizam primordijalna varijanta. Tek počeo, pohlepa neograničena a civilizacijska artikulacija opšteg interesa još nepostojeća.
Sve rečeno. Ovo se svima nama dešava, ovako ili onako. Studenti pobeđuju!
Pa hocete u Ameriku i Evropsku uniju i na slicna mesta… Sta tacno mislite da se tamo desava i da li mislite da nema ovoga o cemu pisete u tekstu ? Morali bi prvo da se dogovorite sami sa sobom sta hpcete i gde i kako hocete i gde ste posli…. Studenti nemaju veze sa ovim…. Imaju politicari i partijasi sa svim svojim clanovima.
Ne razumem zasto se podvlaci “iz Bosne”?
Niko nije birao gde ce da se rodi.
Nije bitno “odakle ko dolazi”, vec gde ide.
Zašto je čudno što je neko iz Bosne? Šta je autorica htjela da kaže sa rečenicom: „Ali, gle čuda i on je poreklom iz Bosne.“? Ne mogu da vjerujem šta sam pročitao.
Иако сам пореклом из Херцеговине , али рођена у Војводини, од родитеља колониста после Другог св . рата ) , потпуно вас разужмем . Ови нови дођоши и натурализовани Новосађани или Србијанци , долазе циљано , јер су нечим задужили ову власт и имају бланко дозволу од ње , да мешетаре по Србији , као Кинези , привилеговано и без одговорности , јер им је важан само профит , па крче и секу , само да испарцелишу плаве и зараде , бсхато и без емоција . Мила ми је од те распродаје и отимачине наше Србије онима који не заслужују ни да стану на њено тло .
Puna je Srbija a posebno Vojvodina bosanaca koji su se „brzo“ obogatitili. To im je ova vlast omogucila. A dedovina im tamo…
Zar vas Danas tako slabo placa. Vidim da je cilj da ocrnite ljude iz Bosne. Gospodjo to se zove kapitalizam. Ako moze da zaradi zaradice.
Mrznja ka ljudima iz Bosne, izrazena u ovom tekstu, sramota je za redakciju Danasa.
Dragi Bozo, ovo nije kapitalizam vec bestidna otimacina u kojoj se prvo otme, a onda se donose zakoni. Bosanci se pominju jer mogu da pustose pa odu odavde, za razliku od nas u Srbiji,oni imaju rezervnu drzavu
Mi takvih komšija u Novom Sadu imamo koliko hoćeš. Sa jedne strane prska voće 24 puta godišnje, počećemo da svetlimo u mraku a sa druge pali biljne ostatke svako malo. Poreklo nije bitno, da ne budemo zluradi.
Dakle, svi iz Bosne su grozni, ne daju vam da uzivate, a vi ste tako fini ljudi. UN
A tek da vidite kako je od stane upravo takvih bahatih u Rakovcu uništen deo Fruške gore i to nacionalnog parka. Samo pogledajte na Googl mapama šta se tamo radi.
Bas zanimljivo, sve Bosanci. Ni malo nije tekst zlonameran. Providni ste.
Видимо се и СТУДЕНТИ ПОБЕЂУЈУ!!!
Па наручили сте сами ту музику, сад је слушајте. Та кривајина монтажна кућица и цена су из оног проказаног социјализма! У истом проказивању и сами учествујете. Да нећете можда у својим редовним састанцима са ЕУ менторима да им се пожалите? Одговориће вам моментално да вам завиде што сте некретнину платили 4500eu а сад вам иста вреди бар десет пута више. То се у ЕУ назива ‘капитални добитак’ а читав економски систем је по тој кључној карактеристици и добио назив ‘капитализам’.
Studenti pobeđuju srbiju. A odakle su? Nema veze, važno da su studenti.
Žao mi je vremena izgubljenog na čitanje ovog članka….
Vama kojima odgovara bezakonje i autokratija prefarbanog radikala, EU i Zapad su noćna mora. Predatorski kapitalizam u Srbiji poistovećujete sa Zapadom koji je imao to pre 100 – 150 godina.
Naravno, svuda ima muljanja, korupcije, socijalnih razlika, ali svega toga lošeg zajedno u ovolikoj meri, nigde kao u Srbiji.
Ja ovde nisam video mržnju prema bosancima nego mržnju bosanaca prema onome što je nama domaće, a njima nije.
Pogledajte samo malo oglase po društvenim mrežama. Sve i svašta se prodaje, ali i kupuje. Desetak milijardi E je u prethodnoj deceniji pokradeno od naroda u Srbiji. To negde mora da se uloži. Hitna primena zakona o poreklu imovine ili ode Srbija na milost i nemilost najgorima.
Postoji jedan drugačiji odnos prema zemlji od strane onih koji dođu sa strane da bi grabili i grabili što više. Ti ljudi ne vole ovu zemlju, ona je njima nametnuta kao matica, a prava majka je ostala tamo negde, mada ni nju nisu voleli zbog feudalne porodice. Naravno da će uništiti prirodu, kulturu, obrazovanje, državu, šta očekujete, da podignu prosek…
Bravo za Zlatiju!
Vidim, mnogima kao smeta teks… a pogadja baš suštinu!
Ih što bih ja sve vratio nazad u bosnu sa sve prcednikom.