Vučiću, kako ste ponosni na cenu dizela? 1foto: F.S./ATAImages

Aleksandre Vučiću,

Kako ste „posebno ponosni na cenu dizela za poljoprivrednike od 181 dinar“ i kako je to „poklon“, ako poljoprivrednici u Hrvatskoj danas plaćaju taj isti dizel 104 dinara?

Kako je moguće da današnje mere nazivate „dobrim vestima za građane“, ako i dalje plaćamo najskuplje gorivo u regionu, 31 dinar za litar skuplje nego u Hrvatskoj i 33 dinara skuplje nego u BiH?

Kako su ovo „bolne mere za državu, a ne za građane“, ako tim istim građanima već godinama naplaćujete ubedljivo najveću akcizu u regionu i od tih para finansirate vaše koruptivne dilove?

Kako ćete od Rusije napraviti „neprijateljsku državu“ ako usvojite predloženu meru SSP-a, iskoristite ugovoreno pravo preče kupovine i preuzmete NIS po ceni većoj od one koju nudi MOL?

Kako uopšte možete da izgovorite da je „nafta kod nas uvek bila skuplja zato što je struja bila jeftinija“?

Nema zdrave logike u bilo čemu što izgovarate i radite, a cenu vašeg nestručnog, neodgovornog i koruptivnog vođenja zemlje, najskuplje plaćaju građani Srbije.

Autor je potpredsednik Stranke slobode i pravde, narodni poslanik

Stavovi autora u rubrici Dijalog ne odražavaju nužno uređivačku politiku Danasa.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari