Ronaldo i šaljivdžije 1

Humanitarni gest da se na onlajn platformi „Limundo“ organizuje licitacija za kapitensku traku Kristijana Ronalda kako bi se sredstva od prodaje uplatila za lečenje šestomesečnog Gavrila Đurđevića iz Kragujevca, pokvarili su neodgovorni pojedinci koji su slali lažne ponude.

Poznato je da je najbolji igrač portugalske fudbalske reprezentacije, nezadovoljan zbog toga što sudija nije priznao gol koji je postigao u meču sa našom reprezentacijom, napustio teren u zaustavnom vremenu utakmice pri tome ljutito bacivši svoju kapitensku traku na teren.

Nju su pak pokupili vatrogasci koji su obezbeđivali meč, te su u saradnji sa organizacijom „Zajedno za život“ odlučili da organizuju licitaciju u humanitarne svrhe za pomoć malom Gavrilu, koji boluje od spinalne mišićne atrofije i kome je za lečenje potrebno 2,5 miliona evra.

Aukcija je naišla na veliki odziv sve do noći između utorka i srede kada je neko odlučio da bude neuviđajan, prema porodici Gavrila, pa onda i svima ostalima, tako što je podigao ponuđeni iznos na 11 miliona evra. Utvrđeno je da je reč o lažnim ponudama, odnosno da ljudi koji su ih istakli nisu imali nameru da isplate taj novac.

Uvidevši da je reč o prevari „Limundo“ je sve te ponude poništio kako bi na platformi bile vidljive samo one koje su ozbiljne.

Ovakvo ponašanje „šaljivdžija“ je potpuno neprihvatljivo i sa moralne ali i sa zakonske strane.

Pod brojem jedan, nikakve „neslane šale“ ne mogu da budu dozvoljene niti da se pravdaju na bilo koji način kada je reč o humanitarnoj akciji koja ima za cilj da pomogne detetu u nevolji.

Oni koji su se odlučili da „šale radi“ napumpaju ponudu bez da žele istinski da se nadmeću za Ronaldovu kapitensku traku su najblaže rečeno nekorektni prema obolelom mališanu Gavrilu, njegovoj porodici, ali i prema svim humanim ljudima koji su odlučili da odvoje svoj novac i tako pomognu u lečenju.

Pod brojem dva, prema propisima ponuđač na aukciji ima obavezu da preuzme artikal za koji se nadmeće.

Zbog toga su iz „Limunda“ sa punim pravom odlučili da pokrenu krivičnu prijavu protiv počinilaca prevare.

Da li će pak neko i odgovarati zbog drskog čina, veliko je pitanje. Naime, pravnici tvrde da je u ovakvim slučajevima teško dokazati nameru prevare.

Ako je to zaista tačno, nadležni bi trebalo da se pozabave time da zakonska rešenja budu takva da nikom više ne padne na pamet da se „šali“ na neprimeren način.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari