
U saopštenju, koje je večeras izdala ova nevladina organizacija, navodi se da je obeležavanje „u skladu sa merama za prevenciju i sorečavanje pandemije“.
KC Damad pozvao je nadležne institucije „da dosledno primenjuju zakon, delotvorno sarađuju i efikasno postupaju u najboljem interesu žena i devojčica žrtava nasilja, da se uzdržavaju od bilo kakvih postupaka koji mogu dodatno viktimizovati žrtve“. Mediji su pozvani da u fokusu drže ovu temu „kako bismo zajedničkim snagama doprineli podizanju svesti zajednice i ohrabrili žene žrtve nasilja da zatraže pomoć i podršku“.
Ova nevladina organizacija, već 18 godina kroz rad SOS telefona neposredno podržava žene koje su pretrpele nasilje. Na taj način doprinosi uspostavljanju i osnaživanju institucionalnih mehanizama za sizbijanje nasilja prema ženama u lokalnoj zajednici i šire.
Na Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama počinje i globalna kampanja „16 dana borbe protiv nasilja nad ženama“ čiji je cilj afirmacija sigurnosti, slobode i dostojanstva, telesnog i emocionalnog žena i devojčica i osuda svih oblika rodno zasnovanog nasilja.
Podržite nas članstvom u Klubu čitalaca Danasa
U vreme opšte tabloidizacije, senzacionalizma i komercijalizacije medija, duže od dve decenije istrajavamo na principima profesionalnog i etičkog novinarstva. Bili smo zabranjivani i prozivani, nijedna vlast nije bila blagonaklona prema kritici, ali nas ništa nije sprečilo da vas svakodnevno objektivno informišemo. Zato želimo da se oslonimo na vas.
Članstvom u Klubu čitalaca Danasa za 799 dinara mesečno pomažete nam da ostanemo samostalni i dosledni novinarstvu u kakvo verujemo, a vi na mejl svako veče dobijate PDF sutrašnjeg broja Danas.
Kako se zrtva nasilja osjeca kada provodi cetiri godine po sudovima.Nema vremena se ljeciti pricas iznova kako te neko tukao gazio vukao za kosu. Ja sto dozivljavam i moja majka od 83 godine pakao je sveti.