Stanari "Bristola" neobavešteni o svojoj sudbini 1Hotel Bristol Foto: www.vudedinje.mod.gov.rs

Iako u medijima već par dana bruji izjava zamenika gradonačelnika Beograda, Gorana Vesića, da se u dogovoru sa državom, traži rešenje za stambeno zbrinjavanje porodica vojnih lica raseljenih iz bivše Jugoslavije, koji više od 20 godina žive u hotelu „Bristol“, stanari ističu da njima „niko ništa nije rekao“.

– Mi smo zadovoljni izjavom zamenika gradonačelnika u kojoj se navodi da ćemo dobiti nove stanove i da se to radi zajedno sa Vojskom, ali mi nemamo nikakvu informaciju o tome – kaže Dragan Stojanović, penzionisani zastavnik prve klase, koji je zajedno sa još tridesetak porodica 27 godina privremeno smešten u Hotel „Bristol“. Sagovornik smatra da je Ministarstvo odbrane trebalo da obavesti privremene stanare, a ne da za to čuju preko medija.

– Grad i država učestvuju u rešavanju problema, ali mi smo pod Ministarstvom odbrane, naše molbe su u Ministarstvu odbrane i mi očekujemo da neko iz Ministarstva dođe da nam saopšti vest koja se u u medijima vrti već dve nedelje. Niko iz Ministarstva odbrane nije došao da nam ponudi konkretna rešenja i uslove – ističe Stojanović. On dodaje da „hoće ono što su platili i ništa više, ali i ništa manje“.

– Stanari nisu kivni na državu već na Ministarstvo odbrane koje se nije pojavilo da nam saopšti moguće opcije rešenja stambenog pitanja, iako je svih ovih godina radilo to što je radilo sa stanovima, podelama, čudima i pravilnicima, navodi Stojanović.

S druge strane, u medijima se takođe mogu naći i izjave ministra odbrane Aleksandra Vulina da pitanje hotela „Bristol“ nije u nadležnosti vojske, odnosno da će o sudbini hotela odlučivati Vlada, pošto je, kako kaže za razliku od Vlade, Ministarstvo korisnik a ne vlasnik hotela.

Podsetimo, Vojna ustanova hotel Bristol od 1. avgusta neće raditi jer odlazi u ruke investitora „Beograda na vodi“.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari