
Prijavu protiv Karanovića su potpisala 44 profesora i asistenta Pravnog fakulteta, a Upravni sud je predmet vratio Pravnom fakultetu na ponovno odlučivanje.
Pravni fakultet je obavezan da Karanoviću nadoknadi i troškove upravnog spora, navodi se u presudi u koju je Beta imala uvid.
„Činjenica da je prema oceni suda, ne samo nezakonit akt dekana i komisije, već i da je neuredna prijava koju su potpisala 44 profesora i asistenta Pravnog fakulteta ne može se objasniti drugačije sem teškom zloupotrebom službene dužnosti i samovlašćem koji su udar na osnovne vrednosti koje garantuje domaće i međunarodno pravo”, rekao je Karanović agenciji Beta.
Dodao je da je spreman da prihvati „javno izvinjenje” od onih koji su potpisali prijavu protiv njega, ali je dodao da se ne radi samo o ličnom nivou.
„Tužilaštvo i policija moraju da se uključe hitno jer je takvo postupanje pretnja po svakog građanina, studenta, roditelja i kalja ugled svakog od nas”, kazao je Karanović.
On je najavio da će tražiti naknadu štete od 150.000 evra.
Stefan Karanović je suspendovan i izbačen sa fakulteta na 36 meseci, a fakultet je u više navrata odbio da mu izda potvrdu o položenim ispitima.
Karanović je zbog toga upisao Pravni fakultet u Bosni i Hercegovini, gde je morao da započne studije od početka.
Karanović je ranije naveo da ga je Pravni fakultet suspendovao zbog sumnje da je on pisao tekstove koji su doveli taj fakultet u vezi sa kriminalom, a da su potom doneli i odluku da mu ne izdaju uverenje i ispisnicu.
Predsednica Helsinškog odbora za ljudska prava u Srbiji Sonja Biserko krajem prošle godine u pismu predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću, tražila je da pomogne suspendovanom Karanoviću da dobije ispisnicu i uverenje o ispitima koje je položio i ocenila da je ponašanje fakulteta „neprimereno”.
Isto pismo Sonja Biserko je uputila i predsednici Vlade Srbije Ani Brnabić i ministru prosvete Mladenu Šarčeviću.
Podržite nas članstvom u Klubu čitalaca Danasa
U vreme opšte tabloidizacije, senzacionalizma i komercijalizacije medija, duže od dve decenije istrajavamo na principima profesionalnog i etičkog novinarstva. Bili smo zabranjivani i prozivani, nijedna vlast nije bila blagonaklona prema kritici, ali nas ništa nije sprečilo da vas svakodnevno objektivno informišemo. Zato želimo da se oslonimo na vas.
Članstvom u Klubu čitalaca Danasa za 799 dinara mesečno pomažete nam da ostanemo samostalni i dosledni novinarstvu u kakvo verujemo, a vi na mejl svako veče dobijate PDF sutrašnjeg broja Danas.
Ako jedan veliki pravni fakultet izgubi spor ma na kom sudu, jasno je da su njegovi profesori, na čelu sa sve i njegovim dekanom, neznalice, ali i da ne poštuju pravo i pravne norme i zakone. Nije nikakva zagonetka kakav će biti kvalitet diplomiranih studenata pravnika. Takav fakultet morao bi jednostavno da izgubi akreditaciju.
Studentu Karanoviću, svaka ti čast. On nije pobefio Pravni fakultet u Kg. već pravni sistem ove države, koji su pojedinci suspendovali. Eto šta znači bahatost, ne poštovanje i ne primenjivanhe pravnih normi od onih koji bi to morali da čine i da znaju. Discere non est vitiossum set ignorare.
Postovani,bitno je da Vi latinsku sentenciu umete da napisete(ilu prepisete) i da je razumete,gramatika srpskog jezika uopste nije problem…
Poštovana,
Ako nekome držite „slovo“ o nepoznavanju gramatike, morali bi Vi da se pridržavate osnovnih gramatičkih pravila. Naime, posle interpunkcijskog znaka i pre zagrade, obavezno, ide razmak. Pozdrav.
Пише се „морали бисте“
Na kraju rečenice sleduje tačka.
„On nije pobefio Pravni fakultet u Kg. već pravni sistem ove države, koji su pojedinci suspendovali“.
Pismen čovek zna šta je pročitao, a u naslovu teksta piše Pravni fakultet u Novom Sadu. Sapienti sat!
Na Pravnom fakultetu Novom Sadu profesori imaju plate 4000 evra, i uopšte ih ne intersuju studenti.