Zagađivanje sobe

  1. Eeee…Crni Marcelo….To ti je kao kad imas tim za trecu ligu a oces da igras u prvoj….Nema nas….jer da ima nebi bilo ovako…

  2. Zanimljivo, nama su svaki izbori sudbinski, i to još od ćopavog zagorca, mada se onda rezultat znao unapred. E sad, umesto da se ujedine i studenti i ono malo onih što se zovu opozicija i sl. oni su počeli da se čerupaju između sebe još na lokalu. Neka nam je Gospod u pomoći. Što se ostalog tiče, svako gleda svoje interese. Po ovom rezonu u redu je isporučiti municiju Ukrajini ali nije Izraelu, kako da ne. Nije u redu ni jedno ni drugo, ali su u pitanju i pare i drugi interesi. To je surovo čak i okrutno ali je to tako. Samo niko od tih nazovi demokrata ne treba nama da drži tirade, jer je to još surovije i okrutnije licemerje.

  3. Vučića na vlasti drže ljudi koji pate od psihoze već decenijama. NJima je nemoguće bilo šta objasniti, čak ni najbanalnije stvari. Ljudi koji imaju interes da podržavaju Vučića su lakši slučaj jer su zbog svog interesa skloni preletaštvu. Oni neće poginuti za svog gazdu, samo će ga promeniti kad osete da je trenutak. Ogroman problem predstavlja činjenica da psihotični neće nestati nestankom Vučića. Oni će tražiti novog vođu, a na političkoj sceni postoji gomila njih koji će iskoristiti taj vakuum nastao Vučićevim padom. 12 godina vladavine demokrata nije bilo dovoljno da se psihotični istrezne od svojeg duđevnog stanja. Ništa bolje neće biti ni kad Vučić ode.

  4. Žena ( Zmijanac) zbori pravo, govoreći “ car je go”: Svi se mi odavno ukorenjeno mirimo sa vlašću…Šačica onih koji su protiv i koji žele da vlast ode, nezrelo očekuju da ih narod prati… Možemo mi i da se bijemo , ali korenitih promena ovde neće da bidne. Jok.more.

  5. Pa mi još ne znamo ni gde smo ni kuda ćemo. Mrzimo svet, susede, tučemo naše majke i decu, ne znamo je li dan ili noć….Vučić nas manijakalno vrti kao mačku u džaku.

Ostavite komentar


Dijalog

Slobodište nije mesto za tenkove: O pretvaranju memorijalnog centra u Kruševcu u "vojni park" 5

Slobodište nije mesto za tenkove: O pretvaranju memorijalnog centra u Kruševcu u „vojni park“

Svakom ko je živeo u Kruševcu u drugoj polovini dvadesetog veka, rečenica "Idemo na Slobodište!" ostala je kao jedna od najdražih uspomena za ceo život. To je značilo da se oblači svečano, "stajaće", odelo i da se odlazi na zborno mesto kod Spomenika kosovskim junacima. Odatle je 35 godina od 1965. do 2000. u periodu od 28. juna do 7. jula, danima koji su bezbolno i spontano spajali Vidovdan i nekadašnji Dan borca, kretala kolona građana u tihom maršu prema periferiji gde se nalazi memorijalni centar.

Naslovna strana

Naslovna strana za 25. jun 2026
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.