Foto: Aleksandar Roknić„Ogledalce, ogledalce moje, največi četnik na svetu ko je?“
„To si ti, vojvodo, gle koliki si. Ne samo da si največi, nego si i najlepši. Imaš najlepši pvofil, najlepše pločice na stomaku i najlepšu kuču u Hvtkovcima!“
„Ne govoviš mi to samo zato što sam petnaest pvethodnih ogledala vazbio zavldžalom kašikom, jev su mi upovno govovila kako je Sisolini mladži i pevspektivniji od mene.“
„Ma kakav Sisolini, vojvodo. Pa on vam je nosio gajbice, njega si zaključavao u kancelaviji i ponižavao, a kad je plakao na tvom ispvačaju u Hag, smejao si mu se. Kako on može da bude veča faca od tebe, svašta.“
„Tako je. Ti si dobvo ogledalce, nečeš se sapleti na kovu od banane, makav ne dok odgovavaš na moja pitanja u skladu sa činjeničnim stanjem.“
„Hvala, vojvodo.“
„Nego, da nema neki dvugi četnik koji mi može konkuvisati? Vecimo Vulin?“
„Pa kakav je to četnik, on je konjumava koja je postala četnik.“
„Neko to i za mene kaže.“
„Ti si oduvek bio četnik, čak i kada si pisao komunistički doktovat i bio član Hvvatskog filozofskog dvuštva. Vulin nikada nije bio četnik, pa čak ni sad kada glumi četnika. Pogledaj mu fvizuvu, na šta to liči. A pogledaj sebe, hajde pvidži malo, ti si oličenje četništva.“
„A Dule Savič, on je isto ozbiljan četnik?“
„Dok je on tvčao za loptom, ti si spvemao ovganizaciju safavija…“
„Tišina, šta lupetaš, to je sve Sisolini!“
„Ovaj… mislio sam na safavi u kom su tvoji četnici lovili pečenu pvasetinu, vojvodo.“
„Ovaj put si se izvukao, neču te vazbiti. Pazi šta pvičaš, Sisolini je sve ozvučio, nikome ne vevuje. Zna da ču ja pvi objaviti vezultate izbova kad ih bude izgubio. Nego, da nastavimo o mojoj potencijalnoj konkuvenciji. Da nije Kvuna veči četnik od mene? Ona je takoveči pvava četnikuša, stalno me zove u goste, ima ludže stavove od mene.“
„Ona je žensko, kako ne može da ti bude do kolena, vojvodo.“
„Pa i Čale DŽokfvi je žensko i vidi kako vastuva sve pved sobom. Kad je vidim na televizovu uplašim se, ja neustvašivi vojvoda. Ne vvdaj nego mi odgovovi!“
„Za koga si me pitao vojvodo? Za Kvunu Unu ili za DŽokfvija?“
„Zav ima vazlike?! Zav mi je jedna od njih konkuvencija!?“
„Nije, nije. Ne budi pavanoik.“
„Hm, a Vacič?“
„Vojvodo…“
„Dobvo, dobvo. Pvošivičemo malo kvug sumnjivaca na okupivane svpske tevitovije. Da li je Pipun veči četnik od mene?“
„Ma kakvi, vojvodo.“
„A onaj laktaški medved? Nije on valjda?“
„Nije, vojvodo. Pa on je izdajnik svpstva bio i biče.“
„Hm, a neki od ustaških genevala? Da li je neko medžu njima četnik koji mi može konkuvisati?“
„Nisam vazumeo pitanje, nešto se veza pvekida.“
„Da li su mi ustaški genevali iz pvethodnog vata konkuvencija? Tamanili smo balije udvuženim snagama!“
„Ne čujem, ponovite.“
„Ma, vazbiču te, pokvavenštino!“
„Halo, vojvodo, ne čujem vas…“
Stavovi autora u rubrici Dijalog ne odražavaju nužno uređivačku politiku Danasa.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

