Hoće li „Zagrepčanka“ pogoditi EXPO

  1. Dal je ovo rwalno, pa ko je i kada blokirao ulazak srpskog kapitala u hrvatsku??? Zagrebčanka ? Ili je ta blokada oduvek postojala posle 90′?? Pa ko se naoružavao i napružava dok smo mi topili tenkove???? I ko to pravi vojne saveza???? Možda Srbija?

  2. Dragi moji, pa nije janaf iz antickih vremena, Srbija se nekako snabdevala naftom I pre tog naftovoda. By the way, janaf je gradila jugoslavia pa kako to odjednom ispade hrvatski naftovod?
    A evo I predloga za autora, umesto sto ste se zabrinuli za ljijepe „zagrepcanke“ i ekonomsku dominaciju nad tom drzavicom, zasto ne napise tekst o odlaganju nuclearnogu otpada iz Krskog u Dvoru na Uni, koji je cisto Srpska sredina na samoj granici sa RS. Vidite kako su se oni lijepo setili, struja za hrvate I Slovence a nuklearni otpad za Srbe. Bas drazesno i potpuno nezakonito resenje, suprotno svim medjunarodnim propisima. Ali ipak vi o tome ne pisete. Sto ces ijepe „zagrepcanke“ ih puno svrbe pa se jako cesaju, I potpuno su zacudjeni kako su se tome Vlasi dosetili pre njih.

  3. U Hrvatskoj je sagradjen pogon za preradu LITIJUMA iskopanog u Srbiji i Bosni u Splitskoj luci se gradi terminal za prihvat energenta za Srbiju a Vucic sta lupeta je za glupavu boraniju ali sa obzirom da je on najpametniji uvek negde nesto zasere pa sam sebe zaj… ! Veoma je znacajno istaci da je Rusija izgubila rat i da je ekonomski rasturena , Putin je bolestan i nece jos dugo , siri se mreza karpatija koja obilazi Srbiju a popravice se i severni tok …… EU se odrice Srbije kako politicki tako i ekonomski ….. ALBANIJA i Crna Gora ulaze u EU sa Kosovom sa obzirom da je Kosovo usla u sastavni deo Albanije odnosno integrisala se ….. Orban je izgubio izbore ima samo jednog protivkandidata i svi su stali uz njega i dijaspora je protiv Orbana delom i zbog saradnje sa Vucicem i Putinom ….. sto se EXPA tice i nacionalnog stadiona o tome ne vredi ni raspravljati !

  4. Godinama govorim o tome kako se prava vrednost domaćih kompanija može valorizovati samo izlaskom na svetsko tržište!
    Delta u kojoj sam nekada radio- Delhem i MK Komerc za početak kao dve među najpoznatijim srpskim kompanijama, da li su realno i najuspešnije bi saznali tek validacijom na međunarodnoj sceni, a potom Milenijum i drugi koji su se razvili poslednjih desdetak godina.
    Duboko verujem da je i u interesu samih ovih kompanija da saznaju realno gde se nalaze u odnosu na kompanije iz iste branše jer će se pre ili kasnije naći u duelu sa njima tj pitanje je samo vremena, koje se rapidno skraćuje, kada će tržište Srbije postati deo šireg globalnog tržišta.
    Pa da vidimo…

  5. Da dodam; objavljeno je da Roda i Idea napuštaju srpsko tržište.Ako se nabavi supersonična raketa sa dometom od 600 kiometara da li će se zvati:Ljubljančanka?Onda bi ceo Balkan bio pokriven.Evropa je već reagova; da Srbija kupuje ofanzivno naoružanje.Održavanje vojnih vežbi tik uz granicu mogućeg sukoba ,sa desantom padobranaca (?) ne govori ništa dobro.Kupuje se najsavremenije oružje,ali raspoloženje ljudi ne prati te tokove.Žalosno je što se pre čuju komentari mogućeg unutrašnjeg sukoba ( sa osvrtom na uvođenje redovnog vojnog raka),nego na priču o napadu neke NATO članice na Srbiju.

  6. Ne mogu a da ne primetim da baš volite da ukrašavate tekstove pridevima koji se ponavljaju, a sve sa ciljem da iskažete, i čini mi se da nama čitaocima nametnete, svoja lična osećanja. „Ratnohuškačka“ i „zveckanje oružjem“ spomenuli ste u tekstu toliko puta da se stiče utisak da je zlonamerno ili da ste opsednuti krivicom Srbije za sve. Isto tako ste savez Albanije, Hrvatske i oblasti pod upravom terotističko-fašističke skupine albanske nacionalnosti nazvali „navodnim svezom protiv Srbije“ ili nešto tko slično da se ne vraćam na tekst i proveravam, smisao je isti. Ja apsolutno znam kakva je ova vlast u Srbiji, ali obeležavatina ovaj način državu Srbiju i pritom svesno negirati bilo kakvu odgovornost grupa koje su formirale navodni savez protiv Srbije stavlja vas u grupu ljudi koje bilo ko sa i minimalnom količinom mogućnosti da misli svojom glavom, ne može da svrsta u grupu slobodnomislećih i nepristrasnih analitičara ove konkretne situacije.

  7. Ratoborne retorike????
    Cije? Pa jesmo li mi napravili savez sa Madjarskom i Slovenijom i napravili vojnu simulaciju “ napad na protivnika sa dve strane“ ili Hrvatska sa Kosovom?
    Jesmo li mi pravili koncerte na kojima pola miliona ljudi uzvikuje nacisticke pozdrave i preti Hrvatima da cemo im doci preko save i pobiti ih ili to oni sa Tompsonom rade?
    Jesmo li mi polupali table sa Hrvatskim nazivima u Subotici i Tavankutu i preorali Hrvatska Groblja ili to oni rade
    Jesmo li mi Hrvatske firme ovde sikaniraki…ili to oni rade Srpskim firmama???
    Koliko znam ovde ima sijaset Hrvatskih firmi koje posluju bez i jednog problema…suprotno u Hrvatskoj Sroskih firmi nema i ako ih ima u konstantnim problemima su!
    A taj idiotski Jugoslivenski stav…oprosticemo im sto su nas tukli i pozvati da pojacaju sa batinama..to ti Brkucu kad odes na ljiepo njihovo more..neka te biju psuju i u kafu pljuju..to je tvoj izbor i neka ti ga…
    Zivela Srbija sve sa „Zagrepcankom“

  8. U takstu,napravljen je jedan previd, a to je da hrvati nikad nece misliti dobro Srbiji, ma sta mi radili

  9. Molim vas da prestanete sa promovisanjem ustasko-komunisticke politike. Znate i sami koliko samo zivota nas je kostala. A tako direktno radite za Vucica. Srbi nisu ludi,ludi su oni koji bi opet da nam poture hrvatske,muslimanske i albanske nozeve.

  10. Zil mi smo potpisali vojni savez sa Mađarskom a hrvati niso potpisali vojni savez sa Kosovom i Albanijom več ugovor o sudelovanju .

  11. Не могу да верујем да вам је рат тема. И још Србија да ратује. Против кога?
    Заборавили сте ’99.?
    Схватате ли да је НАТО и ЕУ пропале на рату у Украјини. И они негде морају да поврате углед. А Србија скида гаће на колена и трти се према њима са неколико ракета. Па Србија нема војника под оружјем да напуни ни пола стадиона у провинцији. А пензионери ће да буду ратна резерва јер су једино они служили војску – ЈНА.
    Не зна се ко више лупеташ, дал Вочић дал коментатори.

  12. A da li neko razmislja o reciprocitetu, Delta ne moze u Hrvatsku , Hrvatska drzi Ideu i Frikom u Srbiji. Isto vazi i za Sloveniju, jos kada je otvoren Mercator u NBg, Slovenija nije dozvolila otvaranje Maxija.

  13. Nekada smo bili okruženi BRIGAMA (Bugarska, Rumunija, Italija, Grčka, Austrija, Mađarska, Albanija) a danas samo zlobnim i zlim komšilukom.
    Srećom tada nas je JNA od svih i svega sačuvala a danas je naš bedem vojna armada kakve nema od Havaja do Ohaja.

    U svakom slučaju „okamenjena“ svest nema alternative.

  14. Ne vidim zašto bi ovim ratnim talambasima bio urgožen EXPO 2027. Svrha tog projekta je da se zdipi što više para. A u (pred)ratnoj gunguli, kada se zamuti voda i podigne prašina, lakše se krade.

  15. Prije nego počnete gledati Hrvatske saveze, pogledajte svoje. Po kojoj logici je naš, hrvatski, savez „protiv Srbije“, a vaš s Mađarskom nije protiv Hrvatske?! Uostalom činjenica da su Albanija i Hrvatska u NATO-u već ih je stavila u savez!?! Jedino što Vučića tu žulja je Kosovo.
    ….Nadalje, uđite u EU pa će vaše firme moći doći GDJE GOD ŽELE, ako žele. Nema logike da Hrvatska koja je u EU, Šengenu i koječemu, tek tako „pusti“ srpskim firmama ulazak (a i ne ovisi sve o lošoj volji „ustaša“ kako nas stalno sve zovete). :- Zajednička trgovinska politika određena je člankom 207. Ugovora o funkcioniranju Europske unije i isključiva je nadležnost Europske Unije.-
    ….O „duhovitosti“ Zagrepčanke neću ništa reći, ali nakon 90-tih nama nije duhovito. ….Možda da otvorimo tvornicu noževa pa ju „duhovito“ nazivamo Srbosjek?! Simpatično, jel da?!?
    Problem sa Srbijom je što bi sve najbolje od svega, a ništa svoje ne bi dali. Zato ste i htjeli Slavoniju i Jadransku obalu devedesetih. Sad želite europsko tržište i novce, ali da vi odlučujete o svemu….
    Ne zna čovik šta bi vam više reka…čitam komentare i vidim 500 000 ljudi na Thompsonovom koncertu vam smeta, ali Vojislav Šešelj, safari bata Aca, i četnici su vam super!
    …Pa eto, neo ustaša sam i neka sam!

  16. miso, dvaput sam procitao tekst, veruj mi, pocni polako da mislis na penziju. prvo i jedino da hrvati od nas ne zele nista, prosto receno ni za dzabe, imaju stav, svaka cast. sto se nas tice, karakter nam je tanak, dozvolili smo im kupovinu pola srbije, tako da ne treba praviti paralelu i bacati teziste na nas.

Ostavite komentar


Dijalog

protest, zvučni top

Slučaj „zvučni top“: Novo kršenje zagarantovanih ustavnih prava i sloboda građana

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je 20. i 21. juna pohvalio saopštenja Višeg javnog tužilaštva (VJT) u Beogradu od 19. juna, koje se, u stvari, odnosi na incident na skupu 15. marta 2025. i izjavio da "vlast nije pucala u narod, ali drugi jesu neometano pucali u njega". On se o "zvučnom topu" izjašnjavao i pet dana pre tog saopštenja kada je kazao da je to "dokazana laž blokadera".

Naslovna strana

Naslovna strana za 24. jun 2026
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.