Kako se ko snađe

  1. rubriku nazove dijalog…nema drugog sagovornika. jedan covek pise bez ikakve mogucnosti da mu neko odgovori…paradox

  2. Druže,živiš u kapitalizmu i u nestabilnom političkom i ekonomskom vremenu ,a ti pametariš kao da ti još komunizam i jednakost svih negde bruji po glavi ,a okolo bato ljudi putuju kao nikada ,auta nikada bolja,marketi puni kupaca…..plac ko zlato ,gradi se i prodaje ….Pa ne znam o čemu ti pričaš…

  3. Tekst brutalno iskreno opisuje realnost u kojoj mnogi žive – snalaženje kao svakodnevica, a ne izuzetak.

  4. Kada se pokvarenjaštvo, nesposobnost i sklonost ka učešću (i rešavanju problema) u „lakšem“ (korupcija) i težem kriminalu obnaroduje kao „snalaženje u životu“, gotovo da leka nema.
    Sve kreće iz porodice a ne iz škole.
    Jedini ako ne „lek“ ono otrežnjenje će biti kada se „materija“ (čitaj lova „u opticaju“) iscrpi a to se neumitno i progresivno bliži pa se vrlo nevoljno ali pod moranje krene od stvarne nule nekim drugim stazama osim dosadašnjih stranputica i ćorsokaka.

  5. Poštovani, pesak se prodaje na kubne metre a ne na kilograme.Sve i da je suprotno zapreminski pesak je teži od vode.Tako da ova teorija ne pije vodu!

  6. Ne slažem se. Kod ovih stvari (a i ne samo ovih), zna se, riba od glave smrdi. Kad bi se tirjanstvu stalo nogom za vrat, onda bi manje potrebe bilo za traženjem veze za lekarski pregled, za katastar, sud itd. Ako bi krenuo sa dna, taj ne bi ništa pokrenuo, samo bi brže propao u jednom ovoliko kriminalizovanom društvu. I ono što stalno ponavljam: kada bi policija počela da radi samo 5% svog posla, videli bismo neverovatan napredak.

  7. Ala su se oni što se osetiše prozvanim ovim tekstom „uskomešali“ u komentarima (makar „mikrouzoraK“ tog „profila“).
    Ne osvrćite se na ovakve tekstove, „muljajte“ i dalje dok još imate šta, s čim i koga.
    Samo ne vezujte vaše muljačine za bilo kakve ideologije i sisteme – hohštapleraj i lopovluk su jedine definicije takvih „aktivnosti“.

  8. Nemanja, ovim tekstom objasnili ste prosto zašto ne može doći do promene najgoreg od svih dosadašnjih režima u Srbiji.

  9. E moj Nemanja , tvoja poruka glasi : nikom ništa , idemo dalje , ko te pita , ovako je najbolje

Ostavite komentar


Dijalog

Slobodište nije mesto za tenkove: O pretvaranju memorijalnog centra u Kruševcu u "vojni park" 8

Slobodište nije mesto za tenkove: O pretvaranju memorijalnog centra u Kruševcu u „vojni park“

Svakom ko je živeo u Kruševcu u drugoj polovini dvadesetog veka, rečenica "Idemo na Slobodište!" ostala je kao jedna od najdražih uspomena za ceo život. To je značilo da se oblači svečano, "stajaće", odelo i da se odlazi na zborno mesto kod Spomenika kosovskim junacima. Odatle je 35 godina od 1965. do 2000. u periodu od 28. juna do 7. jula, danima koji su bezbolno i spontano spajali Vidovdan i nekadašnji Dan borca, kretala kolona građana u tihom maršu prema periferiji gde se nalazi memorijalni centar.

Naslovna strana

Naslovna strana za 25. jun 2026
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.