Pedro Sančez je heroj, nije mi “lep”

  1. U mom kraju ima izreka ; ko je lijep taj i dobar! U Pedru je sve i ljepota i dobrota!!

  2. Nemam nista protiv vaseg misljenja,cak se i slazem i podrzavam.Ali nemam nikakvo misljenje o ajatolahu i slicnim monstrumima.Uvek kad spomenete ova dva ,spomenjte i ove ostale,cisto da se ne zagube zbog plutkog narodnog mozga

  3. Vlada Sancheza je i povecala minimalnu platu skoro duplo, pored toga nezaposlenost je pala, privredni rast Spanije je najveci u evrozoni i zato evrozona nije u recesiji, Spanija bojkotuje Evroviziju, jedina je slala pomoc Gazi, odrzavali su se protesti u korist Palestine i do 200.000 ljudi, povecala su se prava marginalizovanih grupa kao trans – jedna rec solidarnost

  4. Naravno da Snežana Čongradin nije ns ovu temu nije mogla da izostavi Vučića.

  5. Taj isti spanski premijer kao i njegovi prethodnici na premijerskom mestu su medju retkima rekli NE i za legalizaciju albanske nacionalisticke tvorevine na Kosovu koja je nastala nakon bespravnog i nasilnickog bombardovanja koji je naredio jedan drugi americki predsednik osumnjicen za pedofiliju i za veze sa Epstinom. Rekli su NE priznavanju genocidne tvorevine iz koje je proterano vise od 70% Srba koji su tamo ziveli. Zanimljivo da spanski premijeri i Spanija nikada zbog toga nisu bili pohvaljeni i dobili mesto u kolumni…

  6. Nema potrebe dodavati gluposti u tekst. Piše da je Tramp “osumnjičeni pedofil”. On jeste neko vreme bio prijatelj sa Epstinom, ali da bi neko bio “osumnjičen”, potrebno je da bude predmet zvanične istrage, a ne nečijih brzih zaključaka na osnovu rekla-kazala.

  7. Koliko neko treba da bude bolestan da napiše drugi deo ovog teksta? Tolika opsednutost Vučićem? Šta nedostaje kolumnistkinji? Slobodna je, radi i dobro zarađuje u „nezavisnim“ medijima. Ipak, problem je u glavi koja nije slobodna. Vučića će smeniti građani na izborima, ali ovakvi tekstovi ga samo još više podupiru u opstanku na vlasti. Jer, kako god, ne može Vučić biti kriv za sve što se događa bilo gde, pa ni u Srbiji.

  8. Prijavite se kao dobrovoljac, idite u Iran i dokažite da stojite iza svega onoga što pišete. Bilo bi pošteno

  9. Nemas ti pojma. Vazno je da si napisala tekst koji je objavljen. To je tvoje vidjenje situacije koje nema veze sa realnoscu.

  10. Kako to da S. Congradin nije pohvalila Sanceza i Spaniju jer su rekli NE priznavanju albanske tvorevine na Kosovu nastale kao rezultat bombardovanja jos jednog osumnjicenog pedofila? Ne uklapa se u agendu?

  11. Napokon tekst koji mi se svidja.
    Sta mislite ko parazitira i kao vampir sisa krv celom svetu ..

  12. Bez obzira na postojeća neslaganja sa nekim tekstovima autorke ove rubrike (a valjda se borimo protiv jednoumlja za civilizovani i konstruktivni sukob mišljenja), ovaj tekst – usudiću se napisati prema mom skromnom mišljenju – zaslužuje čistu 10-ku.
    Prvo što je pisan iz duše (da, ima i novinar prava da se pomalo „otvori“ ako tekst nije „navijački“ i ostrašćen već odiše nepobitno bolnim činjenicama) a drugo što su stvari, tačnije osobe nazvane pravim imenima – ljudi sa „šifrom“ (psihijatrijskom – dokazano, nedokazano, zakamuflirano – vidljivo je svima sa tragovima zdravog razuma i čistog obraza).
    Naravno ima ih nažalost još na nedopustivo visokim pozicijama jer ne smemo smesti sa uma da jedan rat već 4 godine „bukti“ u Evropi i završetak pogibija i stradanja je sasvim neizvesan ako se pitaju oba sasvim „ušuškana“ lidera – promotera zla i naopakog.
    Dalje, lično mi je drago što je primer za ugled baš iz Španije (ne samo kada je nepriznavanje Kosova u pitanju) države čije bih uređenje (sa ovdašnjim neizbežnim „specifčnostima“ tj sa još drastičnijim zakonodavstvom) voleo da bude implementirano u transformaciji sadašnje nesrećne i svakovrsno posrnule Srbije.
    Da i mi nakon više od tri decenije (da ne idemo u dalji istorijski period) na ključnoj poziciji (jer bi funkcija predsednika u parlamentarnoj monarhiji bila ukinuta) umesto „šifrovanih“ dobijemo osobu čijim će se delima ponositi čitav slobodarski i pravdoljubivi svet.
    Još jednom, well done Snežana.

  13. Za 14 godina srbi, neobrazovani i ratnohuškač̣kootimačkolopovski narod 9 puta bira onog koji im je po krvi i karakteru najbliẓ̌i.
    Vučića iz Ćipuljića.
    I?
    Šta je on tu sporan?.
    Vkadaće dok ga biraju.
    Znač̣i doživitno.
    I ?.
    Sve je tu po prirodi stvari.
    Similis simile gaudat!

  14. Samo pominjanje Pedra Sančeza trebalo bi da izazove komentare na ovaj inače odličan tekst.

  15. Ženo zar ne viduš da celim svetom vladaju Pedofili
    Pederi
    Lezbejke
    Narkomani
    Siledẓ̌ije.
    Gola sila.
    Civilizacija je za nama.
    Najbogatiji ẓ̌ele celu planetu za sebe.
    I uzeće je i svesti stanovništbo na milijardu jer se mnoho toga narađalo po Gejtsu, Masku, Trampu, Vučiću….

  16. Otice Vucic sa vlasti, sredice ce se valjda ova Srbija, obavice se lustracija samo sto bi ona trebala da je sira i da se ne odnosi samo na milosevicevce, seseljevce i vucicevce nego i na ovu nvo-autosovinisticku ekipu koja vec trideset i kusur godina vrti tri iste frazetine.

  17. Nikada lustracije nije bilo niti će je biti.
    srbi još nisu na tom civilizacijskom nivou.
    Trebqće još nekoliko decenija za to.

  18. Velimire,
    Vučića ne može smeniti narod jer je narod za tako nešto zadocnio.
    Jači je i spretniji 10 x od tzv. naroda.
    Može ga smenuti samo Bog.

  19. Snezana, novinarka sa retkom empatijom,lavljim crcem i ljudskom dobrotom. Hvala

  20. Još malo informacija (ukoliko ne znaju ili se prave da ne znaju) za ostrašćene protivnike sistemske promene države Srbije u reformisanu parlametarnu monarhiju (zašto da ne i po delimičnom uzoru na „španski model“):
    Znate li naziv partije odakle je gospodin Sančez postavljen za premijera? Španska socijalističko radnička partija.
    Čisto za razmišljanje na temu „papagajskih mantri“(iz istog trulog izvora lansiranih) da „nazadno i prevaziđeno uređenje parlamentarne monarhije guši demokratiju i političke slobode“.

  21. Bez uvrede gospođo, ali Vi ne znate ništa o politici !!!
    I drugi deo teksta je totalno bezveze, u biti kolumna za čistu jedinicu!!!
    Dosadno, jedno te isto…

  22. Cudno je na ovom mediju procitati ovakav tekst.Autoru svaka cast kao i inom ko je tekst odobrio.Nadam se da auzor nece trpeti konsekvence.

  23. Da si bar jednom recju pomenula hiljade ljudi koje je nemilosrdno ubio taj rezim koji Pedro Sančez “ štiti“. Neosporno da su i Tramp i Natanjahu to sto si opisala. Da ne ponavljam. Ali ti posredno branis te verske fanatike koji decenijama drze tu zemlju u srednjem veku. U ovom slucaju se ne radi o ta dva klovna svetske politike radi se o milionima ugnjetenih Iranaca koji vape za slobodom. Da si se bar ogradila kao Merc shvatio bi tvoj tekst. Ovako on se pretvorio u jednu ostrascenu besedu kojoj fali vise novinarske mudrosti.

  24. @Branimir
    A politika je Branimire – šta? Iživljavanje i bahaćenje pomahnitalih ultrabogataša stvaranjem ratnih žarišta zarad „sticanja“ nikada dovoljno visokog ličnog profita (uzgred i jednom od metoda depopulacije omiljene među takvim „podvrstama“), takođe neprekidni ratni sukobi kao savršeni poligon za sektor razvoja vojne industrije i oslobađanje zaliha naoružanja „izašlog iz mode“? Možda je politika i sofisticirana „prodaja magle“ o „tek što nije stigla – svetloj budućnosti“ za neprosvećene mase ionako deficitarne u zdravom razumu, organizovanosti i solidarnosti? Prosvetlite nas o „premudri“ Branimire pa nam dajte konkretnu i preciznu definiciju pojma „politika“.

  25. @ Šarlo …
    Vama da objašnjavam?
    Prvo se naučite biti konkrentni i koncizni u tim vašim nerazumljivim “ premudrim “ porukama koje nas svakodnevno obasipate ali niko da Vam kaže da ste nečitljivi i nerazumljivi !
    Ajde , sve je ok , idem se prošetati po sunčanom danu i pozdravljam vas!

  26. Svaka cast za clanak! Zalosno je kako EU lideri podvijaju rep, samo Pedro Sanchez ima kicmu.

  27. @ Šarlo..
    Doslovno svaki dan ostavljate komentare i vidim da ste čovjek od pisane riječi, pa možda da honorarno se zaposlite u redakciji Danasa na Vračaru?
    Lijepo napišite svoj životopis i pošaljite …
    Ništa Vas ne košta, a redakcija vapi za kolumnistima od formata, doslovno vapi!
    Lijepi pozdrav iz sunčane Pu

  28. @Branimir
    Hvala na komplimentima ali se lično ne smatram „formatom“ dovoljno sazrelim da bi me „Danas“ angažovao kao kolumnistu.
    Takođe hvala i za kritiku o preopširnosti jer je kritika sasvim osnovana.
    No, i dalje čekam Vaš konkretan odgovor na sasvim konkretno i razumljivo pitanje kada već „delite unaokolo“ čiste jedinice i kritike i kolumne i loših komentara, da nas zaista edukujete kako Vi definišete pojam „politika“?

  29. A jel` heroj i lep i principijelan kada kaze NE priznavanju albanske paradrzave na Kosovu?

  30. @ Šarlo..
    Odgovor – Niccolo Machiavelli
    Nije istina da svakom dajem jedinicu ,
    Dežuloviću dajem peticu !
    Toliko od mene , moram na pljukance u šugu od fazana !
    Pozdrav!

  31. Uz sve poštovanje, zaboravili ste da pomenete čoveka koji se prvi na medjunarodnom nivou usprotivio Trampovom ludilu. Časni Kanadski premijer Mark Carney.

  32. Депресивно дефетистички. Сви смо легли на руду а колико јуче били смо на коњу … А ко се још сећа оних других узлета, као ‘1 од 5 милиона’ нп..

Ostavite komentar


Dijalog

Kako vlast zatvara evropska vrata? 4

Kako vlast zatvara evropska vrata?

U Parlamentarnoj Skupštini Saveta Evrope (PSSE) u utorak je usvojena rezolucija o Srbiji, uz značajnu većinu glasova za (89 od 116), a predstavnici vlasti u srpskoj delegaciji su, nakon njihovih neprihvaćenih amandmana, procenili da on "nekako nije objektivan", te da je deo "orkestriranog i dogovorenog" procesa.

Naslovna strana

Naslovna strana za 25. jun 2026
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.