
„Nadležno tužilaštvo i policija neka rade svoj posao. Ne sme da bude važno ko je iz koje stranke, već da ljudi znaju da su oni koje biraju tu da rade za njihovo dobro“, rekao je Vučić.
On je rekao da je uveren da će biti rezultata i u borbi protiv organizovanog kriminala jer se zna da mafijaške strukture ne bi bile to što jesu da nisu imale „bočnu podršku“ predstavnika pojedinih državnih organa.
„Vreme je da se to otkrije i da se to vidi. Naslušao sam se da kontrolišemo neke mafijaške grupe, e sada ćete da vidite koliko ćemo i kakvih rezultata da imamo u otkrivanju tih grupa. Ta borba nije laka, ali mora da se obavlja brzo i efikasno“, rekao je Vučić.
Predsednik je rekao da su se prevarili oni koji misle da treba da nas vrate „u vreme zemunskog klana“ i „dvehiljaditih godina, kada je bilo po tri ubistva dnevno“.
Pripadnici Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije uhapsili su danas 28 osoba osumnjičenih da su počinili više krivičnih dela kojima su oštetili budžet Srbije za više miliona dinara, saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova. Među njima su i pomenuta dva bivša predsednika opština.
Podržite nas članstvom u Klubu čitalaca Danasa
U vreme opšte tabloidizacije, senzacionalizma i komercijalizacije medija, duže od dve decenije istrajavamo na principima profesionalnog i etičkog novinarstva. Bili smo zabranjivani i prozivani, nijedna vlast nije bila blagonaklona prema kritici, ali nas ništa nije sprečilo da vas svakodnevno objektivno informišemo. Zato želimo da se oslonimo na vas.
Članstvom u Klubu čitalaca Danasa za 799 dinara mesečno pomažete nam da ostanemo samostalni i dosledni novinarstvu u kakvo verujemo, a vi na mejl svako veče dobijate PDF sutrašnjeg broja Danas.
Bravo! Ovo je dokaz da kod Vucica nema povlascenih. Svi smo isti i vaze ista pravila. Nadam se da ce nastaviti da ceslja i eliminise kukolj od zita. apsolutno ga podrzavam
Svaka cast, evo ga cist dokaz da nema veze ko kojoj stranci pripada, kriminalac je kriminalac.
Tako i treba!Iza rešetaka svi kriminalci,lopovi,napasnici i prestupnici!Srbija daje primet svojoj deci-samo pošten rad i trud nagradi čoveka!
Bivsi predsednici opstina Prijepolje i Arilje su uhapseni, jer kod Vucica nema zasticenih i clanska karta SNS ne pomaze. Pred zakonom svi moraju biti jednaki sto zdusno podrzavam.
E, ajd borba protiv kriminala… Lepo je to… Pa makar i sitne ribice… Al svaka poruka ista. Tako providno botovski..
BRAVO.
Ni po babu ni po stricevima, vec po zakonu!
Mislili ste vec po interesu?
Znaci pocela je predizborna kampanja za sledece izbore, cim predsednik drzave najavljuje ono sto bi trebalo da objavi policija
Važno je boriti se protiv korupcije i pokazati da je zakon isti za sve.
Isti je za sve samo se na neke ne primenjuje?
Bivsi predsednici opstina Prijepolje i Arilje su uhapseni, jer kod Vucica nema zasticenih i clanska karta SNS ne pomaze. Pred zakonom svi moraju biti jednaki sto zdusno podrzavam.
Gospodjo Gordana, nema potrebe vise puta jedan te isti komentar da ostavljate. Vidi se da i vi imate tu clansku kartu… zna se da i u SNSu ima bise interesnih grupa. Treba sad svi da budemo odusevljeni hapsenjem onih koji ne odgovaraju nekome?
Zakon bi trebao da je isti za sve i da se na sbima primenjuje ne samo ne onima koji vise nisu potrebni.