Muška rukometna reprezentacija Srbije plasirala se na prvenstvo sveta 1foto: Srđan Stevanović /Starsport

Muška rukometna reprezentacija Srbije plasirala se na prvenstvo sveta, koje će u januaru sledeće godine biti održano u Poljskoj i Švedskoj, pošto je danas u Kragujevcu, u revanš utakmici baraža, pobedila Sloveniju sa 23:20 (10:8).

Prva utakmica baraža, koja je odigrana pre tri dana u Celju, završena je pobedom Srbije od 34:31.

Slovenija je danas bolje ušla u utakmicu i u uvodnim minutima je povela sa 2:0 i 3:1, ali su nakon toga reprezentativci Srbije znatno podigli nivo igre i u 20. minutu došli su do prednosti od tri gola.

Gosti se nisu predavali i najviše zahvaljujući fantastičnim odbranama svog golmana u finišu su uspeli da preokrenu rezultat i da šest minuta pre kraja povedu sa 19:17.

Tada je izgledalo da će završnica biti dramatična, ali je selekcija Srbije napravila seriju od 5:0, nako čega Slovenija više nije imala vremena za još jedan povratak.