ABA liga: Partizan uz dosta muke savladao Borac u Čačku 1Foto: Dusan Milenković/Starsport.rs ©

Košarkaši Partizana slavili su na gostovanju Borac rezultatom 84:77 (26:26, 23:15, 12:16, 23:20) u okviru 22. kola ABA lige.

Crno-beli su do trijumfa došli na mnogo teži način nego što je iko to mogao da pretpostavi, a utakmicu je rešio centar Alen Smailagić sa dve trojke u poslednjem minutu utakmice.

Crno beli sada imaju učinak 16-6 i nalaze se na trećem mestu na tabeli iza Budućnosti koja ima učinak 17-5.

Domaćin je sjajno pokazao i čak je na tri minuta do kraja utakmice i vodio, ali je Partizan serijom od 11 poena prelomio utakmicu u svoju korist.

Partizan je dobro započeo utakmicu povevši sa 6:0 i 15:5, ali domaćin se ubrzo probudio i utakmicu uveo u egal.

Nakon neverovatne trojke Alekse Uskokovića uz zvuk sirene prva četvrtina završena je rezultatom 26:26.

U drugoj četvrtini smo videli veliku rezultatsku neizvesnost, Partizan se odlepio na pet poena prednosti – 37:32, ali su Čačani veoma brzo izjednačili 41:41.

Ipak Partizan je bolje finiširao drugu deonicu i otišao sa opipljivom prednosšću na poluvreme – 49:41.

U trećoj deonici Borac je zaigrao odlično i veoma brzo poveo – 54:53, a onda smo gledali utakmicu u stilu koš za koš.

Tek polovinom poslednje deonice se Partizan odvojio na osam poena prednosti – 65:57, ali ni to im nije bilo dovoljno da meč na miran načiin privedu kraju, pa su dozvolili veliki preokret i vođstvo Čačana rezultatom 73:69.

Onda je zablistao Smailagić sa dve postignute trojke, a jednu je dodao i Zek Ledej za prednost 80:73 i konačan trijumf na utakmici.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Zek Ledej i Aleksa Avramović sa po 16 poena, Uroš Trifunović je dodao 14, a Danilo Anđušić 12.