Aguero promašio penal, Son pogodio za prednost Totenhema 1Totenhem - Mančester siti Foto: Beta/AP/Frank Augstein

Fudbaleri Totenhema pobedili su večeras na svom terenu Mančester siti sa 1:0, u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona.

Jedini gol na meču postigao je Heung-Min Son u 79. minutu.

Revanš je na programu 17. aprila.

Siti je bolje počeo meč i u 13. minutu je imao veliku šansu da povede. Deni Rouz igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudija Bjorn Kujpers je nakon konsultacija sa VAE tehnologijom pokazao na belu tačku. Međutim, udarac Serhija Aguera odbranio je Ugo Loris.

Gostujući tim je do kraja prvog poluvremena imao više lopte u svom posedu, ali je Totenhem pretio preko Alija i Kejna.

Drugo poluvreme je počelo mnogo dinamičnije. Na samom početku je prvo je šut oprobao Sterlig, odmah je na drugoj strani uzvratio Heung-Min Son, ali rezultat se nije menjao sve do 79. minuta.

Son je u tom 79. minutu loše primio loptu koju mu je poslao Kristijan Eriksen, ali se odlično snašao i uspeo da je sačuva nakon čega se okrenuo i pogodio za 1:0.

Taj gol je i odlučio pobednika na novom stadionu Totenhema, pa ekipa Maurisija Poketina na Etihad putuje s minimalnom prednošću.