Al Hilal grabi ka saudijskoj tituli: Het-trik Milinkovića Savića, Mitrović se poravnao s Ronaldom (VIDEO) 1Foto: EPA-EFE/STRINGER

I dalje je najubedljivija pobeda u ovoj sezoni saudijskog fudbalskog prvenstva Al Hilalova sa 9:0 u gostima kod Al Hazema pre nepun mesec, ali je tim iz Rijada poboljšao rekordnu pobedu domaćina.

Bilo je to sa 6:1 protiv Al Rijada u septembru, a sada je 7:0 protiv Abhe.

Trostruki strelac je bio Sergej Milinković Savić, kome je to prvi het-trik u seniorskoj karijeri. Golove je dao u 18, 79. i 90+5 minutu. Ukupno ih u ligi ima osam, najviše među igračima sredine terena.

U strelce se upisao i Aleksandar Mitrović, koji je u 25. minutu udvostručio prednost iz penala.

Na listi je poravnat s portugalskim asom Kristijanom Ronaldom sa po 16 pogodaka, ali Al Nasr ima dve utakmice manje.

Al Hilal vodi s 50 bodova i na dobrom je putu da vrati titulu prvaka posle dve godine. Al Nasr mu je prvi pratilac s 37 bodova.