
Srpska teniserka Aleksandra Krunić se plasirala u polufinale Rolan Garosa.
Krunićeva je u paru sa Kazahstankom Anom Danilinom savladala dubl Katerina Sinijakova – Tejlor Tauzend sa 2:1, po setovima 7:5, 4:6, 6:2.
Meč je trajao dva sata i 30 minuta.
Krunićeva i Danilina su dobile uzbudljiv prvi set, pošto su tri puta oduzimale servis rivalkama, a dva puta gubile gemove na svoj početni udarac.
Aleksandra i Ana su odlično započele drugi set, povele sa 4:0, ali su naglo pale i dozvolile Sinijakovoj i Tauzendovoj da vežu šest gemova.
Identičan scenario je viđen na početku trećeg seta. Krunić i Danilina su stekle ubedljivo vođstvo 4:0, ali ga ovoga puta nisu ispustile iz ruku. Za plasman u finale boriće se protiv dubla Urlike Ekeri (Norveška) – Eri Hozumi (Japan).
Polufinalni dueli ženskog dubla na Rolan Garosu su na programu u petak.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.