Barseloni svaki evro znači: Sa "Monžuika" odmah u Dalas na dobro plaćenu utakmicu 1Foto: AP/Julio Cortez

Barselona je prijateljskom utakmicom u Dalasu spustila zavesu na godinu u kojoj je uzela prvu titulu prvaka Španije bez Mesija u timu (prethodna 2019).

Samo nešto više od 24 časa iza poslednjeg meča u La Ligi u 2023. bila je oči u oči s Amerikom iz Sijudad Meksika, koja je pre nedelju dana postala nacionalni šampion rekordni 14. put (Gvadalahara sledi sa 12 trofeja), a prvi put posle 2018.

Meksički tim je pobedio s 3:2, iako su Katalonci na poluvremenu vodili s 2:1 golovima svojih dragulja 16-godišnjeg Lamina Jamala i 17-godišnjeg Marka Guija.

Barselonin trener Ćavi Ernandez je imao šestoricu tinejdžera u timu, a trojicu debitanata. Ulazak prvotimaca Žoao Kansela i Roberta Levandovskog u drugom delu utakmice nije doveo do još nekog gola u mreži protivnika.

Španskom prvaku, koga opterećuju dugovi, značajno je što je od organizatora meča dobio 4,5 miliona evra.

La Liga je na pauzi. Utakmice 19. kola igraće se iza Nove godine.

Barselona, koja je u poslednjem susretu na jedvite jade savladala poslednjeplasiranu Almeriju na „Monžuiku“ s 3:2 pobedonosnim golom u 83. minutu, zauzima treće mesto s 38 bodova.