Borusija Dortmund i Lacio u osmini finala Lige Šampiona 1Foto: EPA-EFE/Anatoly Maltsev

Fudbaleri Borusije Dortmund i rimskog Lacia plasirali su se večeras u osminu finala Lige šampiona.

Borusija Dortmund je u gostima savladala Zenit 2:1, dok su Lacio i Klub Briž odigrali nerešeno 2:2, u poslednjem kolu Grupe F Lige šampiona.

Borusija je zauzela prvo mesto u grupi sa 13 bodova, dok je Lacio drugi sa 10 poena.

Treće mesto u grupi sa osam bodova, je zauzeo Klub Briž i tako obezbedio nastavak takmičenja u Ligi Evropa. Zenit je sa jednim osvojenim bodom završio svoje takmičenje u Evropi.

Dortmund je do pobede stigao nakon preokreta. Zenit je poveo 16. minutu golom Sebastijana Driusija, koji je iskoristio povratnu loptu sa desne strane i proveo je u ugao gola.

Preokret Borusiji su doneli golovima Lukaš Pišček u 68. i Aksel Vicel u 79. minutu.

Borusija Dortmund i Lacio u osmini finala Lige Šampiona 2
MAURIZIO BRAMBATTI

Lacio je dva puta vodio i imao igrača više, ali nije uspeo da stigne do pobede protiv Klub Briža.

Poveo je Lacio u 12. minutu golom Hoakina Koree, on je nadrčao na odbijenu loptu i neometan je prosledio u mrežu, samo tri minuta kasnije Klub Briž je izjednačio golom Ruda Vormera, nakon loše reakcije golmana Lacija Pepe Reine, da bi Ćiro Imobile golom u 27. minutu ponovo doneo prednost Laciju, nakon sigurno izvedenog penala.

Kub Bruž je od 39. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Eduard Sobol, ali i pored igrača manje, Klub Briž je uspeo da stigne do izjednačenja u 76. minutu golom Hansa Vanakena.

Parovi osmine finala Lige šampiona će biti izvučeni 14. decembra.